273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

JAKI WYBRAĆ PIEC NA EKO-GROSZEK ?

ja zamierzałem kupić Elektrometa ale gość w sklepie zaproponowal Defro bo jest z blachy 6mm i wogóle jest lepszy, chociaż nie twierdzil ze Elktromet jes zły. Co o tym sądzicie?

6mm ? To pewnie waży tonę.Odpowiednia eksploatacja to nie ma korozji, a kielich wyłapuje płomień.Myślę ,że 80% sukcesu to sterowanie.

pytanie do andrzeja-jak ustawiasz piec tzn.wartosci obnizenia temperatur itp??bo u mnie jest tak na noc wrzucam drzewo i groszek przez kilka godzin jest goraco a jak sie wypali groszek to to mokre troche drzewo sie nie spala.

pytanie do andrzeja-jak ustawiasz piec tzn.wartosci obnizenia temperatur itp??bo u mnie jest tak na noc wrzucam drzewo i groszek przez kilka godzin jest goraco a jak sie wypali groszek to to mokre troche drzewo sie nie spala.

nie mam sterownika pokojowego,i nie używam dodatkowego rusztu(to drewno to chyba na ruszcie)palę tylko groszkiem ,ale to co napisałeś jest ciekawe tylko by trzeba nad tym trochę popracować!

Temperatury ustawiam termostatami na grzejnikach (na piecu 60).Na razie obniżam koszty zasilania prądem przez zastosowanie w obiegu CO pompy Alpha2,rewelka- 4razy mnieszy pobór pradu w stosunku do tradycyjnej pompy obiegowej Grundfosa.

Ja używam Lazara i nie narzekam...

Najlepszy piec na eko-groszek to piec na gaz tak tak badziew okrutny bałagan w domu robota na czarno gratis węgiel w workach mokry jak nie wysuszysz to szlaka się zbiera piec wygasa a ciebie szlak trafia / w okresie przejściowym nie przepalisz bo ten piec albo pracuje albo nie minimalna temp to temperatura za wysoka (gaz włączy się 2 razy na dobę i jest ok a ten po prostu wygaśnie przy tak małym zapotrzebowaniu na temp) rozpalanie to istny koszmar czad dym i za pierwszym razem nie uda się na bank czyszczenie to kolejna atrakcja - raz nie wyczyściłem i zardzewiał woda się wylała i trzy sezony wytrzymał a że kupiony u pana marcinka to i gwarancji żadnej teraz kolejny piec to kolejne 6 tys co daje razem 12 ( założenie gazu + dobry piec kondensacyjny) masz dużo kasy a chcesz mieć brudne paznokcie to polecam

U mnie kocioł Beta z Pleszewa spisuje się elegancko już czwarty sezon. Ma podajnik ślimakowy na ekogroszek i dodatkowy ruszt do węgla i drewna. Dobry palnik stalowo-żeliwny, dobra wydajność bo to piec płomiennicowy, cicho pracuje, łatwo się go czyści - chodzi bez zarzutów. Oby tak dalej

który piec jest lepszy z podajnikiem tłokowym czy ślimakowy

Ja obecnie gdybym był przed takim dylematem kupiłbym SKAM- P premium. Kocioł z nowym palnikiem Brucer II -ej generacji, do tego sterownik Ognik II PID lub najnowszy PUMA .

[quote: bruce]Najlepszy piec na eko-groszek to piec na gaz tak tak badziew okrutny bałagan w domu robota na czarno gratis węgiel w workach mokry jak nie wysuszysz to szlaka się zbiera piec wygasa a ciebie szlak trafia / w okresie przejściowym nie przepalisz bo ten piec albo pracuje albo nie minimalna temp to temperatura za wysoka (gaz włączy się 2 razy na dobę i jest ok a ten po prostu wygaśnie przy tak małym zapotrzebowaniu na temp) rozpalanie to istny koszmar czad dym i za pierwszym razem nie uda się na bank czyszczenie to kolejna atrakcja - raz nie wyczyściłem i zardzewiał woda się wylała i trzy sezony wytrzymał a że kupiony u pana marcinka to i gwarancji żadnej teraz kolejny piec to kolejne 6 tys co daje razem 12 ( założenie gazu + dobry piec kondensacyjny) masz dużo kasy a chcesz mieć brudne paznokcie to polecam[/quote]
Ty chłopie chyba chory jesteś albo ci ktoś zapłacił żebyś te brednie wypisywał.

Witam panow.
a co myslicie o marce defro i piecu Defro Eko Duo.
potrzebuje takiego pieca w ktorym moglbym poalic drewnem poniewaz posiadam ow opal na okolo 3 miesiace zimy a pozostala czesc zimy palilbymm ekogroszkiem?
piec na wszystko to piec do dupy ale musze cos wybrac sensownego.
prosze o opinie

kotły defro bardzo dobre kotły oraz kotły Termiko.Oba moja firma instaluje w domach i nie mamy z nimi żadnego kłopotu,wiec mogę polecić

Pomimo złej renomy kotłów z Pleszewa to przyznam że firma gizex zaskoczyła mnie swoim kotłem beta. Pracuje już ponad trzy lata i nic złego sie z nim nie dzieje. Oprócz ekogroszku mam możliwość spalania węgla i drewna na dodatkowym ruszcie. Kocioł pracuje cichutko i najważniejsze że nie zawodzi. Oby tak dalej

Witam. Ponowie i Panie kupiłem zły wegiel na eko groszek robi mi sie szlaka wszysto sie skleja popiół nie leci do popielnika tylko musze wyjmowac wielkie bryły sklejonego wegla drzwikami co mam robic zmieniałe juz róznie parametry na piecu ale nic nie daje. Prosze o informacje na gg 659840

osobiście moge polecić kocioł Beta z Pleszewa. Po 5 latach użytkowania jedynie wymieniałem w nim ślimaka. Prosty w obsłudze - nawet moja żona szybko się połapała co i jak.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.