273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

JAKI WYBRAĆ PIEC NA EKO-GROSZEK ?

Witam. Ja też mam problem z eko groszkiem robi mi się szlaka wszysto sie skleja popiół nie leci do popielnika tylko musze wyjmowac wielkie bryły sklejonego wegla drzwikami co mam robic zmieniałe juz róznie parametry na piecu ale nic nie daje. Prosze o informacje

Niewiem czemu większość tak się upiera na te kotły na ekogroszek. Ja w swoim D'Alessandro CSI moge spalać ekogroszek ale grzeje głównie pelletem bo jeżeli kocioł jest przystosowany głównie do niego to koszt ogrzewania pelletem a ekogroszkiem jest podobny. Wole pellet bo mam czyściej w kotłowni a do tego automatyczna zapalarka rozpala za mnie. Niewiem w kotłach na ekogroszek też są takie zapalarki ? Osobiscie jeszcze sie nie spotkalem

co sadzicie o piecach firmy protech interesowalby mnie 25kw eco plus duo lub karo duo. Prosze o opinie

A ja wszystkim polecam KOCIOŁ PIEC Z PODAJNIKIEM OGNIWO EKO PLUS.
Najwyższa klasa efektywności energetycznoekologicznej „A”.
Poczytajcie proszę i sami przekonacie się że warto zapłacić za polską jakość, nowartorskie rozwiązanie (opatentowane). Piecem steruje sterownik adaptacyjny eCoal.pl

Ja mam kocioł z podajnikiem na ekogroszek i dodatkowym rusztem firmy gizex z pleszewa i pracuje bez zarzutów już 3 rok. Jak chce w lat podgrzac tylko wode to wrzucam na ruszt troche drewna i tyle. W zime jade na ekogroszku - dla mnie to idealne rozwiazanie

Ja mogę polecić piec/ kocioł z podajnikiem ślimakowym typ COMFORT firmy PROECO na pelet, ekogroszek można też palić drobnym węglem.
Zrobili mi piec na zamówienie, bo mam taką małą, wąską kotłownie.
Dogadałam się w sprawie dowozu i montażu bez żadnych problemów.
Ponieważ sama rządzę tym piecem bałam się jego obsługi, ale okazało się że piec jest prosty w obsłudze.
Działa bezawaryjnie. Raz w roku firma proponuje serwis pieca.
Polecam
Beata

znajomy też ma własnie kocioł z dodatkowym rusztem i chwali go sobie - raz pali tym raz tym

U Cichewicza masz dostep tel do seriwsu non stop, mi 5 dni chodzi na jednym paleniu (futura econo)

Zgadzam się z poprzednikami- dodatkowy ruszt jest praktyczny. Ja mam kocioł z podajnikiem ślimakowym KMB-RP PLUS Witkowskiego i działa rewelacyjnie Dodam, że żonka nawet radzi sobie z czyszczeniem a w poprzednim jaki miałem nie dawała rady no i uniwersalność opału - super

Ja używam piec z KBO (typ pieca KMG), tłokowy, niedrogi, palę miałem i jest Ok!
Zwróćcie uwagę, że o komforcie użytkowania pieca w zasadniczym stopniu decyduje właściwe ustawienie pieca oraz właściwy dobór opału do typu pieca i na samym końcu konstrukcja pieca. Często ludzi piszą, że ten piec jest do d....y, a tamten jeszcze gorszy. To są wg mnie nadużycia.
Ja też przklinałem swój piec, a jak już dobrałem właściwe paliwo i ustawienia - nie mam się do czego przyczepić! Jest OK!
Dla przykładu - większość pieców tłokowych - na najlepszych ekogroszkach pracuje źle, przy przejściu na spalanie miałem - wszelkie problemy znikają.

Nikt tu nie zna Zębca a według mnie to najlepsza firma oferująca kotły centralnego ogrzewania. W przyszłym roku planuję wymianę kotła właśnie na jakiś tej firmy. Interesujące są te kotły z linii Supernova. Jestem ciekaw czy firma poszerzy w przyszły roku swoje portfolio.

Weber heiztechnik mam go juz dwa ata i jest super

Master ja znam Zębca i mam ich kociołek z tej linii a dokładnie to Merkury. Jak na razie to jestem z niego zadowolony i mam nadzieję że będzie tak dalej. Ogrzewam dom głównie pelletem ale czasami dorzucę groszku.

[quote: Beata]Ja mogę polecić piec/ kocioł z podajnikiem ślimakowym typ COMFORT firmy PROECO na pelet, ekogroszek można też palić drobnym węglem.
Zrobili mi piec na zamówienie, bo mam taką małą, wąską kotłownie.
Dogadałam się w sprawie dowozu i montażu bez żadnych problemów.
Ponieważ sama rządzę tym piecem bałam się jego obsługi, ale okazało się że piec jest prosty w obsłudze.
Działa bezawaryjnie. Raz w roku firma proponuje serwis pieca.
Polecam
Beata [/quote]

To napisał ktoś od producenta bo napewno nie użytkownik. Ten piec to pomyłka!

Odnoszę wrażenie że większość wpisów jest od producentów .

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.