273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Jak pilnować aby wentylacja działała i inne zagrożenia!

A dlaczego powinniśmy ją mieć p. Kasiu

Może dla "HUMORU"?

wreście jest Humor

to prztoczę dla humoru "Przewodnik Budowlany", artykuł "Jak ogrzewać dom jednorodzinny?": "...fachowcy uważają, że dobrze ocieplony dom powinien zużywać do 40 kW/h na metr kwadratowy rocznie, ale u nas buduje się domy, które zużywają 300 kW/h, dlatego ogrzewanie gazowe jest bardziej ekonomiczne od elektrycznego". Szanowna redakcjo "Przewodnika..." lepiej słuchać fachowców.

prosze o przyslanie wyjasnienia tematu przyciaganie ziemskie

Dawno, dawno temu, za górami, za lesami rosła piękna jabłoń ....

ZUZIU od razu widać, że kryje się za Panią Fachowiec.
Otóż o przyciąganie ziemskie trwa jeszcze spór w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Nie mogę więc potwierdzić czy obowiązuje w Polsce w zastosowaniu do budownictwa. Minister Sprawiedliwości nie chce potwierdzić, choć sam słyszałem jego wypowiedź w TV, że obowiązuje. Problem jest nie z obowiązywaniem , ale zwrotem wektora grawitacji i ile wynosi -g w okresie od kwietnia do października dla CO2. To jeszcze nie zostało ustalone. Normalna grawitacja została odkryta przez jabłko, a nie Newtona, Bo człowiek jak nie dostanie w łeb, to nic nie zrozumie. To już historia, pierwsi potomkowie Noego jak wybudowali wieżę Babel, to Bóg ich pokarał.Wszyscy wiedza co to byli za iółka. Taki Kain! Stąd w budownictwie wzięły się uprawnienia budowlane i fakt, że u nich nawet w wentylacji grawitacyjnej kierunek przepywu powietrza jest odwrotny do tego co uczą w przedszkolu. Problem w tym, że uprawnieni już przedszkole zaliczają po protekcji dziedzicząc nejczęściej tytuły lub powiazania agenturalne. Czego przykładem są kominiarze. Czy Pani wie, że na rysunku budynku z opisem wentylcji i działania nawietrzaków okiennych pokazano jak powietrze wlatuje nawietrzakami w oknach z obu stron budynku, gdzie jest wiatr nie wiem? Bo tu nie chodzi tylko o grawitację, wymianę ciepła, czy o wytrzymałość, tylko pomieszanie języków z całą nauką. Dla tego sadzę, że po ilości katastrof budowlanych należy zrozumieć klątwę zawodową nałozoną na budownictwo i dla tego zamiast tłumaczyć co to jest grawitacja konsumenci powinni zrozumieć, że żadne opisy prawne nie zastąpią Kodeksu Hammurabiego!

Mam pytanie? Mialam na kolokwium okreslic i udowodnic co jest ciezsze-para wodna czy powietrze suche. Zastanawialismy się z wieloma osobami i rozne byly opienie. Prosze o odpowiedz kogos kompetentnego

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.