Przewaga konkurencyjna Mitsubishi Electric

 • Doskonała znajomość rosnących potrzeb 
 • Nasz zespół tworzą zaangażowani profesjonaliści
 • Łączymy tradycję i doświadczenie 
 • Wykorzystujemy najnowsze technologie 
 • Oferujemy wsparcie techniczne dla naszych partnerów
 • Dbamy o nasze środowisko i klimat
 • Już dzisiaj “Jesteśmy gotowi na ErP” (Energy-related Products)

Bestsellery Mitsubishi Electric

Klimatyzator ścienny MSZ-FH Mitsubishi Electric

Klimatyzator ścienny MSZ-FH Mitsubishi Electric
Symbol: MSZ-FH

Cała seria urządzeń FH jest produkowana w oparciu o najnowsze technologie zapewnia energooszczędną i cichą pracę. 

Urządzenia FH charakteryzuje: 

 • Wysoka efektywność energetyczna (nowoczesna technologia inwertorowa podnosi efektywność energetyczną o około 20% dla grzania i chłodzenia. Jest to szczególnie odczuwalne w klasie A+++ wg. klasyfikacji energooszczędności. 
 • Tryb I safe (niezbędny podczas nieobecności) pozwala na utrzymanie temperatury dyżurnej na poziomie 10% (np. jako zabezpieczenie przed zamarzaniem wody w rurach)
 • WiFi - pełna wygoda - sterowanie klimatyzatorem za pomocą urządzeń wykorzystujących technologię WiFi (tablet, smartphone)
 • Cicha praca - cicha praca jednostki wewnetrznej jest możliwa dzięki zastosowaniu wentylatora o większej średnicy (utrzymuje wydajność przy mniejszej prędkości obrotowej silnika)
 • Naturalny przepływ powietrza - dobre klimatyzatory charakteryzują się tym, że przepływ powietrza jest zbliżony do naturalnego. Mitsubishi Electric opracowało logarytm pracy zespołu wypływu powietrza aby w sposób idealny zbliżyć go do naturalnego, relaksującego podmuchu.
 • Termograficzne sterowanie 3D i-see Sensor - wewnętrzne jednostki serii FH wyposażone są w ą czujnik i-see Sensor 3D dla bardziej komfortowych warunków. Pirometryczny pomiar temperatury w różnych punktach pomieszczenia odbywa się z wykorzystaniem czujnika, który składa się z 8 aktywnych elementów pomiarowych ułożonych pionowo. Czujnik pozwala podzielić pokój na 752 pola i przeskanować go przestrzennie 3D. i-see Sensor 3D z wykorzystaniem termografii wykrywa obecność osób w pomieszczeniu. Inteligentny czujnik i-see 3D umoż- liwia skierowanie klimatyzowanego powietrza na obecnych w pomieszczeniu ludzi lub wokół nich. Tryb oszczędzania energii jest włączany, gdy nikogo nie ma w pokoju.

Galeria zdjęć:

Realizacje Mitsubishi Electric

Jedna z realizacji dystrybutora Mitsubishi Electric, inteligentny system wentylacyjny w Centrum Nauki „Kopernik” firmy Mitsubishi Electric

Urządzenia Mitsubishi Electric znajdują zastosowanie w rolnictwie, a dokładnie w uprawie kwiatów. Przetwornice częstotliwości pomagają sterować i tworzyć odpowiednie warunki do rozwoju roślin. Jest to jedna z realizacji dystrybutora Mitsubishi Electric.

Asortyment Mitsubishi Electric

Typoszereg City Multi VRF
Typoszereg City Multi VRF

Typoszereg CityMulti VRF chłodzi i ogrzewa większe obiekty takie jak: biurowce, hotele, budynki mieszkalne. Układy z tej grupy to układy typu Multi, w którym można swobodnie konfigurować zestaw jednostek wewnętrznych.Wśród jednostek wewnętrznych znajdziemy m.in. najcichsze dostępne urządzenia kasetonowe oraz urządzenia kanałowe przeznaczone do hoteli. Układy sterowania pozwalają standardowo na dostęp przez Internet, czy też sterowanie z jednego miejsca systemem 2000 jednostek. Układ sterowania zaproponowany przez Mitsubishi Electric jest również kompatybilny z systemem hotelowym Micros Fidelio.

Zobacz gdzie kupić
Pompy Ciepła
Pompy Ciepła

W ofercie Mitsubishi Electric znajdują się aktualnie 2 modele modułów z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej, które można podłączyć do 2 typoszeregów jednostek zewnętrznych.

Power Inverter: grzanie do -20oC, ciągły spadek wydajności ze spadkiem temperatury zewnętrznej.

Zubadan: grzanie do -25oC, nominalna wydajność grzewcza do -15oC.

Zobacz gdzie kupić
Typoszereg Serii M
Typoszereg Serii M

Typoszereg urządzeni Serii M przeznaczony jest do grzania lub chłodzenia małych i średnich pomieszczeń. Zarówno układ pojedynczy przeznaczony do 1 pomieszczenia lub multi (dla max 8 pomieszczeń) dostępne są w technologii konwencjonalnej oraz nowej tzw. Inverter, która cechuje się płynną regulacją wydajności urządzenia. Seria M to przede wszystkim urządzenia ścienne, kasteonowe i kanałowe. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom otrzymujemy najcichsze i najbardziej energo-efektywne modele MSZ-GE-VA oraz MSZ-FD-VA. Czynnikiem R410A występuje obecnie we wszystkich dostępnych modelach.

 

Zobacz gdzie kupić
Typoszereg Serii Mr. Slim
Typoszereg Serii Mr. Slim

Typoszereg urządzeń Serii Mr. Slim świetnie sprawdzi się przy chłodzeniu lub ogrzewaniu dużych pomieszczeń oraz takich , w których najistotniejsza jest niezawodność urzadzeń. Największe atuty tych urządzeń to cicha praca, duża efektywność, szeroki zakres pracy, duże odległości pomiędzy jednostkami.Rozwiązania zastosowane w agregatach oraz układach sterowania, np. piloty pozwalające na odczyt kilkudziesięciu parametrów pracy urządzenia, pozwalają na zminimalizowanie do niezbędnego minimum prac montażowych i serwisowych.

 

Zobacz gdzie kupić

Publikacje Mitsubishi Electric

Wyróżnienia i nagrody Mitsubishi Electric

Certyfikat Rzetelna Firma

Rzetelna Firma

Program Rzetelna Firma promuje tylko rzetelne przedsiębiorstwa. To przede wszystkim uczciwość w biznesie. Program „Rzetelna Firma” pozwala 24h na dobę dowiedzieć się, czy konkretna firma spełnia wymogi Kodeksu etycznego w zakresie uczciwości, rzetelności i wiarygodności prowadzonego biznesu. Sprawdzając Certyfikat Rzetelności firmy zwiększasz szanse na udane i bezpieczne transakcje handlowe. Aktualność certyfikatu danej firmy sprawdzisz za pośrednictwem baneru Certyfikat Rzetelnej Firmy, który umieszczony jest na stronie internetowej wybranej firmy, lub wpisując kod z drukowanej wersji certyfikatu (np. jeśli firma nie ma własnej strony internetowej).

Autentyczność certyfikatu dla Mitsubishi Electric można potwierdzić na strone www.rzetelnafirma.pl używając w tym celu poniższego nr certyfikatu 6494 5150 9666 4200

Opinie o Mitsubishi Electric

Historia firmy Mitsubishi Electric

1921 Mitsubishi Electric założone w Tokio

1945 Początek produkcji wentylatorów stołowych i wyciągowych oraz rozpoczęcie produkcji klimatyzatorów

1954 Fabrykę w Japonii opuszcza pierwszy klimatyzator ścienny SPLIT

1956 Początek produkcji agregatów skraplających

1961 Opracowanie i sprzedaż wentylatorów kanałowych

1963 Zaprojektowanie pierwszego półhermetycznego agregatu skraplajacego

1965 Opracowanie i sprzedaż kurtyn powietrza

1966 Początek produkcji urządzeń chłodzących wodę

1966 Wprowadzenie klimatyzatorów Kirigamine

1967 Pierwszy klimatyzartor podstropowy SPLIT w Japonii

1968 Systemy wentylacji z odzyskiem ciepła Lossnay - najcichszy (33dB) i najlżejszy (10kg) klimatyzator w Japonii     

Klimatyzator posiada najęższą obudowę tj. 10,9cm.

1970 Innowacyjne inwertorowe napędy dla klimatyzatorów Kirigamine

1978 Wprowadzenie do oferty klimatyzatorów Mr. Slim

1983 Początek produkcji urządzeń City Multi oraz opracowanie klimatyzatorów Kirigamine z napędem inverterowym z pilotem bezprzewodowym oraz ruchomymi żaluzjami

1984 Unikalna konstrukcja jednostki kasetonowej o "obwodowym" wypływie powietrza

1988 Sprzedaż systemów Lossnay

1989 Free Compo Multi dające bardziej elastyczne możliwości łączenia urządzeń

1990 Wprowadzenie central Lossnay z możliwością pełnej integraji z klimatyzatorami

1991 Centrale Lossnay z możliwością pełnej integracji z klimatyzatorami

1993 Jako pierwsi w przemyśle - wprowadzenie czujnika ruchu do klimatyzatorów (Panorama Eye)

1994 Wprowadzenie dla urządzeń Mr. Slim serii Multi-S, możliwość sterowania 5 kaset jednocześnie

1997 Otrzymanie nagrody "Technical Prize" od Japońskiego Strowarzyszenia Chłodnictwa (Japanese Association of Refrigeration)

1998 Opracowanie "czułych" klimatyzatorów do pomieszczeń mieszkalnych z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb

2000 Wprowadzenie serii Kirigamine z nowym mechanizmem ułatwiającym czyszczenie  

2001 Opracowanie i sprzedaż wentylatorów wyciągowych z funkcją deodoryzacji

2002 Wprowadzenie urządzeń G-50 bazujących na sterowaniu i monitorowaniu przez przeglądarkę internetową z funkcjami zapewniającymi poszanowanie energii dzięki obsłudze sterowanych inverterowo silników wentylatorów jednostek zewnętrznych, sprężarek inverterowych, poprawionych wymienników ciepła oraz nowo opracowanemu układowi chłodniczemu

2003 Opracowanie i sprzedaż urządzeń "Replace Inverter", możliwych do zamontowania na istniejących instalacjach chłodniczych bez konieczności ich wymiany

2004 Opracowanie i sprzedaż pierwszego na świecie klimatyzatora wyposaqżonego w system wytwarzania aktywnego tlenu do usuwania zanieczyszczeń  2006 Opracowanie najcichszego klimatyzatora na rynku: nowe urządzenie kanałowe dla hoteli generujące hałas 20 dB(A)  

2007 Nowa generacja jednostek zewnętrznych City Multi: zwarta budowa, lepsze współczynniki COP, do 50 jednostek w jednym układzie chłodniczym 

2015 Otwarcie polskiego oddziału Mitsubishi Electric Living Environment System (LES) z siedzibą w Warszawie przy ulicy Łopuszańskiej 38C.

 

Kontakt Mitsubishi Electric

Katalogi i cenniki Mitsubishi Electric