W dniach 11 – 13 października 2016 firma Mitsubishi Electric obecna była na organizowanych w Norymberdze targach Chillventa 2016. W tym roku Mitsubishi Electric prezentowała się po raz pierwszy wspólnie z Climaveneta i RC Group, które to w 2015 roku dołączyły do Mitsubishi Electric Group. Wszystkie trzy firmy przedstawiły swoje wysokowydajne koncepcje rozwiązań na trzech spójnych wizerunkowo stoiskach targów Chillventa 2016.

Mitsubishi Electric w Norymberdze - podsumowanie Chillventa 2016

Mitsubishi Electric zaprezentowała szereg nowości – tak produktowych, jak i systemowych. Jednym z rozwiązań, które pokazano na Chillventa 2016 była technologia Hybrid VRF (HVRF). System HVRF – to pierwszy na świecie dwururowy system do jednoczesnego chłodzenia i grzania z odzyskiem ciepła. Składa się on z jednego urządzenia zewnętrznego VRF R2 serii City Multi i jednego kontrolera HBC.

Na targach Chillventa po raz pierwszy przedstawiono prototyp następnej generacji urządzeń zewnętrznych City Multi – jeszcze bardziej zaawansowanych pod względem efektywności energetycznej, komfortu i zakresu funkcji. Nowe urządzenia zewnętrzne VRF jeszcze bardziej zwiększą atrakcyjność systemu HVRF.

Podczas imprezy producent zaprezentował także nowości w serii komercyjnych urządzeń klimatyzacyjnych – linii Mr. Slim. Nowa generacja serii Mr. Slim z Power Inverter wyróżnia się wyższą efektywnością energetyczną i długością instalacji do 100 m. Urządzenia te zachowują znamionową wydajność grzewczą nawet w temperaturze −3°C i działają na czynnik chłodniczy R32. W przyszłości będą oferowane równolegle z ich wersjami na R410A. 

Jeśli chodzi o Serię M – urządzenia do mieszkań i domów oraz niewielkich powierzchni komercyjnych - pokazano m.in. nowe urządzenie MSZ-LN, którego SEER wynosi 10,3. Dopracowany czujnik i-see 3D, dwie żaluzje powietrzne, karta WLAN w wyposażeniu standardowym i poczwórny filtr plazmowy to tylko niektóre z atutów tego urządzenia klimatyzacyjnego, które także jest dostępne z czynnikiem chłodniczym R410A lub R32. Oferowane będzie ono w czterech wersjach kolorystycznych: czarnym, białym, perłowym i bordowym.

Serię M wzbogacono także o nowe urządzenia zewnętrznym Hyper Heating, dzięki którym istnieje możliwość użytkowania produktów z Serii M w trybie pompy ciepła w temperaturze do −25°C. Na ekspozycji Mitsubishi Electric można było zapoznać się m.in. z interfejsem RMI (Remote Monitoring Interface), który stosować można w systemach City Multi. To działające w oparciu o chmurę narzędzie sterowania i monitorowania pozwala obsługiwać, kontrolować i analizować systemy z dowolnego miejsca.

Funkcje analityczne zapewniają monitoring ogólnej optymalizacji zużycia energii, np. w sklepach sieci handlowej lub biurowcach. Również technologia MELCloud jest już dostępna dla produktów City Multi i umożliwia zdalne sterowanie systemem. Na Chillventa 2016 pokazano także dwa rozwiązania zaprojektowane specjalnie na potrzeby hoteli – MELCOtel oraz sieci handlowych - MELCORetail. Przy ich użyciu można realizować wiele właściwych dla danych zastosowań funkcji sterowania i kontroli, które zapewniają większą efektywność i wyższy komfort.

Inne nowości Mitsubishi Electric przedstawione podczas targów w Norymberdze to m.in.  nowa monoblokowa pompa ciepła na CO2 (czynnik chłodniczy R744) przeznaczona przede wszystkim do użytku komercyjnego. Wytwarza ona ciepłą wodę o temperaturze do 90°C przy temperaturze na zewnątrz do −25°C.Idealnie nadaje się do uzupełnienia instalacji VRF o przygotowanie CWU.

Kolejny nowy produkt prezentowany na Chillventa 2016 to e-Series - pierwsza wprowadzana przez Mitsubishi Electric do sprzedaży w Europie wytwornica wody lodowej o modułowej budowie. W Japonii produkty te od lat cieszą się wysokim uznaniem. Dzięki zoptymalizowanej budowie — głębokości zaledwie 90 cm i wywiewowi skierowanemu ku przodowi — wyróżnia się ona na tle typowych produktów dostępnych na rynku. Ponadto emituje ona bardzo niewiele hałasu i można ją ustawić nie tylko na dachu, ale także na elewacji. Urządzenia te można podłączyć do kompletnego układu regulacji firmy.

 

Sprawdź ofertę Mitsubishi Electric