273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Zabudowanie wentylacji mechanicznej

Witam,
W bloku na ostatnim 6 piętrze mam zainstalowaną wentylację grawitacyjną (będzie podłączony okap) i dodatkowo wentylacje mechaniczną. Jednak na tej ścianie ma być zabudowa mebli kuchennych i na początku myślałem, że wyciągnąć ten wentylator mechaniczny na front mebli ale to będzie źle wyglądało.
Czy można ten wentylator zabudować szafką żeby był we wnętrzu?
Będzie to aneks kuchenny z salonem (28m2), bez gazu, będzie płyta indukcyjna.
2 okna (2 skrzydłowe, 1 skrzydłowe), na górnej ramie okien zamontowane wywietrzniki.
Wiem wiem, że zgodnie z zasadami itp ale czy faktycznie zabudowanie go wpłynie negatywnie na coś?

dodaje zdjęcie, nie jestem pewny czy to biale urzadzenie to wentyalcja mech czy grawi, dodam takze zdj projektu

Zdjęcia

P10304766666.jpg

projekt

zdj

Zdjęcia

IMG_20160721_220252222.jpg

Witam

Nie ma takiej opcji jak zabudowanie szafką. Spowoduje to ograniczenie wentylacji. Wszystkie kanały wentylacyjne muszą być odkryte. Proponował bym zabudować ten otwór i wyjść kanałem płaskim ponad szafkę, tam zredukować na okrągłą rurę i zamieścić wentylator kanałowy. Problem w tym, że może to być widoczne.

Może być też rozwiązanie takie jak na załączonym zdjęciu jeśli miejsca wystarczy.

zdjęcie

Załączniki

Natomiast realizacja wg tego rysunku pogorszy wentylację grawitacyjną, nie jest to idealne rozwiązanie, a efektywna wentylacja będzie tylko w momencie pracy wentylatora.

A. Czy ten bialy wentylator to jest wentylavja grawitacyjna czy mechaniczna uruchamiana z wlacznika?

Prawdopodobnie wentylator. Proszę zdjąć obudowę i sprawdzić czy ma instalację elektryczną.

Z drugiej strony na zdjęciu nie widzę żeby był tam wirnik od wentylatora więc może i taka masywna kratka.

Witam. Również zastanawiam się nad zabudową wentylacji mechanicznej. Czy możliwe jest wyciągnięcie kratki wentylacyjnej z szachtu i przeniesienie jej jak najbliżej frontu mebli(z otworem w meblach) oraz połączenie jej z kanałem wentylacji za pomocą giętej rury ? Wyglądałoby to tak, że we froncie mebli jest kilka szczelin, które przypominają kratkę, a zaraz za tym frontem byłaby kratka wentylacji BXC247, która byłaby połączona z szachtem za pomocą rury. Pozdrawiam

Zdjęcia

wentylacja.jpg

Hej, rozwiązałes juz problem wentylacji? Mam podobnie, nie bardzo wiem co zrobic z wentulacja mechaniczma (na bloku jest jest wentylator), u mnie jest kratka higrosterowana (w zaleznosci od wilgotności zmiejsza lub zwieksza przeplyw powietrza). Tez zastanawialem sie w scianie zostawic oryginalna kratke, zabudowac ja meblami, i w meblach na fronice zostawic jaks ladniejsza kratke.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.