273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Za duży spręż rekuperatora

Witajcie,
Mam pytanie natury technicznej.
Instalacja wentylacji mechanicznej z rekuperacją w pomieszczeniach przedszkola o wydajności maksymalnej 1100m3/h (dwie sale + szatnie). Obliczona strata ciśnienia po stronie nawiewnej 158Pa, po stronie wywiewnej 172Pa. Wentylatory z taką wydajnością mają spręż w granicach 250-350Pa. Jak poradzić sobie z nadmiarem sprężu? Zamontować przepustnice dławiące?

Pytanie czy ten spręż który podałeś to tylko na instalację?. A czy spręże wentylatorów które podałeś czyli 250-350 to spręż na instalację bez centrali? czy z centralą. Bo jak dobrze wiesz powietrze przechodzące przez centrale też generuje straty na jej elementach(nagrzewnica/filtr/chłodnica itp.)

Dzięki.
Napisałem do doradcy technicznego i pomógł mi. Okazało się, że źle opór policzyłem.

Ok. Spoko.
Pozdrawiam.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.