Zestaw czerpnio-wyrzutnia do serii rekuperatorów ściennych (bezkanałowych) HRU-WALL to alternatywne rozwiązanie dla standardowych czerpni lub kratek wentylacyjnych, które montujemy na zewnętrznej ścianie budynku. Czerpnio-wyrzutnia HRU-WALL-WREV (z ang. Window REVeal, czyli glif okienny) montujemy w elewacji, w warstwie izolacji, z kratką wentylacyjną umiejscowioną w glifie okiennym. Dzięki takiemu rozwiązaniu czerpnio-wyrzutnia jest prawie niewidoczna.

montażu rekuperatora w glifie okiennym

Zestaw czerpnio –wyrzutni składa się z trzech elementów, dostępnych osobno w sprzedaży.

kanał czerpnio-wyrzutni

1)      Metalowy kanał czerpnio-wyrzutni HRU-WALL-WREV-150 jest teleskopowa, co oznacza że odległość od osi urządzenia do glifu może być regulowana w zakresie 380-490 mm. stelaż montażowy

2)      stelaż montażowy HRU-WALL-WREV-FRAME ma uniwersalny układ, tzn. montażysta może podjąć decyzję na budowie instalacji po prawej lub lewej stronie glifu okiennego 

kratka wentylacyjna rekuperator montaż3)      kratka wentylacyjna w kolorze białym RAL 9010.

Moduł dla rekuperatora ściennego do montażu w glifie okiennym sprawdzi się szczególnie podczas prac termomodernizacyjnych budynku, ponieważ prawie cały moduł można „ukryć” w warstwach izolacji. Jedynym elementem widocznym jest kratka wentylacyjna zamontowana na glifie okiennym.

Główne cechy moduł HRU-WALL-WREV:

  • Prawie „niewidzialny”  montaż w glifie okiennym dzięki czemu możemy zachować estetyczny wygląd fasady (jedynym elementem widocznym na zewnętrznej części domu jest kratka wentylacyjna).
  • Elastyczny i łatwy montaż
  • Możliwość montażu z lewej lub prawej strony glifu okiennego,
  • Regulowana długość puszki
  • Idealne rozwiązanie do instalacji w budynkach  starych/remontowanych, szczególnie w trakcie termomodernizacji
  • Montaż w warstwie izolacji budynku, dzięki czemu nie ingerujemy w wygląd elewacji

    Sprawdź kartę techniczną HRU-WALL-WREV oraz instrukcję montażu.