273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Wymiennik GWC - dla fanów

Guzik prawda.
NAleży wywołać turbulencje żeby można było po pierwsze zmniejszyć prędkość przepływu,
po drugie wymieszać powietrze przepływające w rurze.\
\płynie bowiem ono przede wszystkim bardzo blisko rdzenia rury skutecznie ograniczając wynianę temperatur.
Jednak w lecie system rurowy nie ma prawa chłodzić i pisanie ,że powietrze w lecie po przejściu przez rurę ma 16 stopni,to większa bajka od tej ,że Ziobro mówi sama prawdę.
Wg badań instytutu meteorologii i gosp.wodnej metr po ziemią na przełomielipca i sierpnia jest 23,9 stopnia C. Jakim to cudem w takiej temperaturze można obniżyć teperaturę poiertrza z 3o stopni do 17 ?????????
A są tacy co w takie cuda wierzą.
Jest jeden wymiennik na rynku, nie rurowy i nie zwirowy, który działa latem,chłodząc
powietrze przy pracy ciągłej z 30 stopni do 14-16 stopni ( sprawdzone przez 3 lata na wielu instalacjąch)
ale nie będę go reklamował, bo producent nie nadąża z produkcją i będę jeszcze dłużej czekał na realizację zamówień.

please please, coż to za cudo?

Tajemnica Robercie. Tak dobry, że nikt o nim nie wie, producent też trzyma to w tajemnicy, bo i po co ma się chwalić? Będzie miał więcej pracy, a po co ma się męczyć:)

straAAach się bać :)

a brzeczkowski szuka i szuka tych dziwnych lambda i dzeta. Pewnie na początku szuka info co to takiego.

A jo mam klime z hydroforu i w lato mam chlodno.
A te wase Gow.. Warte Cieplo mam w ...

"Gow.." to masz chyba w głowie - jak mi się wydaje :)

Robert to od gow... specjalista, bo gwc liczyc nawet nie chce. jaby nie poatrzyc i nie liczyc to 20 m wychodzi.

jak to dobrze że możemy liczyć na ciebie w tej kwestii, ulżył mi :):P

W tym problem Archie, że niewielu. Może i całe szczęście. W sumie brak tych kilku czy kilkunastu metrów rury nikogo nie zabije, a że płaci klient tyle samo za ogrzewanie co płaciłby bez wymiennika, to też w sumie pryszcz. A jak ważne jest poczucie samozadowolenia, że zbudowało się proekologiczny system.
I tu jest problem. Jak taki klient zorientuje się,że coś jest nie tak to będzie kichał na wszelkie formy zachowań proekologicznych.
A poza tym ten klient wynajął fachowców....i tu już nie mam słów cenzuralnych.
Pozdrawiam

Niestety Olu programy tego typu co "usterka" będą miały zajęcie zawsze. Tematy same przychodzą:) Dzięki temu wiemy jakich "fachofców", nie mylić z fachowcami:) mamy na rynku:)
Pozdrawiam

Tak jak ja modlę się o dobrego mechanika (co jadę do innego to rozpoczyna naprawę od wymiany paska rozrządu, pomimo,że chciałam sprawdzić tylko poziom oleju), tak klienci naszej branży niech modlą się o dobrego wentylarza, a przynajmniej uczciwego.
Amen

Witaj Olu
"Wentylarza"? - nieźle określiłaś specjalistów od wentylacji:)
Pozdrawiam

Witam,
no i zeskanowałem ten artykuł:
http://rapidshare.com/files/56355152/Wymiennik_GWC.pdf.html

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.