265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Żwirowy GWC

Witam serdecznie

Jestem właśnie w trakcie pisania pracy inżynierskiej na temat gruntowych wymienników ciepła. W jednym z rozdziałów chciałbym obliczeniowo porównać wymiennik rurowy i żwirowy. Obliczenia dla wymiennika rurowego już zrobiłem, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak takie obliczenia przeprowadzić dla wymiennika żwirowego. Nie wiem jakie założenia przyjąć oraz co wziąć pod uwagę. Będę wdzięczny za każdą informację lub źródło na temat tego, jak takie obliczenia wykonać.

Pozdrawiam

Cześć

Najlepiej sprawdź na www.taniaklima.pl . Powinni Ci pomóc - pewnie mają sporo danych, które Tobie się na pewno przydadzą przy pisaniu pracy. Może kiedyś swoje badania/obliczenia udostępnisz. Na temat GWC powietrznego, czy glikolowego jest wiele sprzecznych informacji, więc zakładając, że Twoja praca będzie rzetelna, to Twoje dane będą bardzo cenne dla osób, które myślą nad zastosowanie GWC dla swojego domu.

Twój wpis na forum pewnej gazety, gdzie również umieściłeś swój post zapewne wywoła bezsensowną dyskusję, która pewnie Ci nie pomoże.

Powodzenia

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.