273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

wymiana starego pieca

Czytałem, ze już niedługo kopciuchami nie będzie wolno palić a akurat mam piec starszego typu bez klasyfikacji ale spalam w nim wegiel. Wymieniłbym, oszczędności trochę mam ale mało więc wsparcie jakiegoś programu potrzebne. Ktos coś?

poczytaj o projekcie czyste powietrze. Tam jest mowa o dofinansowaniach na stare piece, przejściu na pompy ciepła, itp.

Na wymianę pieca na kocioł najwyższej generacji dofinansowanie otrzymasz w gminie. Poszukaj informacji na temat programów stop smog i czyste powietrze. Mam ekodesign i bezdymnie spalam ekogroszek Sztygar. Trochę popiołu wyniosę w sobotę co mi użyźni ogród i ciepło wszędzie. Do tego tanio bo uzycie mam bardzo efektywne. Wszystkie kopciuchy gdyby na 5 genracje kotly wymienili to zaręczam, że żadnego smogu by nie było.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.