273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Poszukuję pieca

Witam,
poszukuję pieca i podjąłem już decyzję że będzie to piec na eko groszek jeśli się taki znajdzie z możliwością palenia peletem. Dom o powierzchni ok. 400m, dom jest dobrze ocieplony: ściany grubości 60cm, styropian, plastikowe okna poddasze także ocieplone. Jak się nagrzeje to ciepło w domu zostaje. Ogrzewanie kaloryferami i podłoga. Aktualnie grzeję olejem ale jest za drogo. Piec niekoniecznie musi być żeliwny, ponieważ nie kupuję go na 20 lat, wiadomo że za kilka latek będzie wiele innych rozwiązań i znowu zmiana. Myślałem o piecu lazar lub hef. Chciałbym aby piec był jak najbardziej ekonomiczny i bezobsługowy w miarę możliwości, oczywiście nie mówię tu o czyszczeniu i podrzucaniu opału. Koszt pieca może być wysoki. Proszę o pomoc.

zobacz jeszcze Kostrzewę z sondą lambda - po uruchomieniu żadnej regulacji. czyszczenie kotła co miesiąc ok 20min. nagar na palniku co 2 tygodnie 5min. Jest fajna stronka odnośnie dostawców paliw www.cenypaliw.eu

pozdr
Ala

Polecam kocioł Termiko.Dobre kotły za przystępną cenę...mój użytkuje od 4 lat i sprawuje się bez zarzutu.

Jeżeli pieniądze nie graja dużej roli to nie lepiej kupić kocioł głównie na pellet z możliwością spalania ekogroszku. I czyściej i wygodniej a koszty niedużo wyższe. Ja mam taki kocioł z automatyczną zapalarką i innymi bajerami i mam o wiele więcej wolnego czasu. Kocioł D'Alessandro Termomeccanica CSI

Ja też mam CSI i nie narzekam na niego. Widać włosi mają troche pojecia o robieniu kociołkow. Ciekawe tylko jak sie spisuje ich serwis bo nie mialem jeszcze okazji przetestowac - byli tylko zamontowac kocioł.

Ja mam serwis z firmy gizex z Pleszewa to nie było problemu jak musieli wymienić ślimaka.

ja mam piec Merkury z podajnikiem firmy Dębiec i naprawde polecam, a kontakt z serwisem/obsługa klienta jest dobry (na poczatku korzystania byli pomocni)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.