265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Wirowy generator ciepła z udziałem zimnej syntezy jądrowej

to czyste oszustwo i wyrwanie kasy, nie geotermia. Liczyli już tam jest 55 stopni i to tak głęboko i przy braku cisnienia, ze ostygnie. a koszt pompowania ogromny.!

Ale zato kase pompuje-od wiernych i naiwnych.
A tak swoja droga, nikt nie pomyslal ze te wody stanowia plaszcz chroniacy powierzchnie przed nadmiarem ciepla z wnetrza Ziemi?
Krotkie wyjasnienie odn Wtg: to urzadzenie funkcjonuje dzieki wsparciu lewej czesci formuly E=mC2, i rozszyfrowaniu podstawowych funkcji do przejscia na te strone.
Konwencjonalna nauka zajmuje sie prawa strona tego rownania- materia, a sama narzuca sobie ograniczenie w postaci C, tak jak wielu tu ograniczonych.
Dodam tylko, ze tachiony sa uniwersalnym nosnikiem informacji, zawieraja w sobie wszelkie formulki potrzebne do funkcjonowania
Materii.
Nawet towarzysz Tece stwierdzi(oby), ze do funkcjonowania komputera wazniejszy jest OS niz on sam.

I radze wam tow. Tece, liznac kilka lekcji religii, tam wszystko jest skompilkowane na ten temat.
Bo narazie poza zaprzeczeniami wypowiadacie sie jak tow. "Zdzislaw" Tuski-czyli negacja.
Skoro towarzysze Tusko-Kaczynscy stwierdzili ze nie potrafia wymyslec pytania odn referendum w sprawie Euro, to go nie bedzie (referendum).
Nie ma sprawy, nie maproblemu.
Jak mowil arcyzacny J. Urban: rzad sie wyzywi i g. Nam do tego.....

Aha, dodam w najwiekszej tajemnicy, ze przetestowalismy juz (skutecznie) wlasne urzadzenie do leczenia chorob przy wykorzystaniu tachionow
(tzw bioenergii). Co prawda tylko w odn. do popularnych jednostek chorobowych, gdyz do terminalnych przypadkow trzeba dysponowac moca uzyteczn ok. 1 Gw w ulamku sekundy (Co rowna sie sile ciagu 18 T, w starych jednostkach dla lepszego zobrazowania).
Chodzi glownie o to zeby nie przekroczyc poziomu energii, by nie dopuscic do wtornej reakcji jadrowej, tzw samospalenia ciala bez sladu.
W tym jednak przypadku produkty tej przemiany na szczescie wnikaja wsobnie, czyli jak sie mowi: do piekla.
Takie zjawisko nastapilo np w Hiroshimie i Nagasaki, gdzie temperatura i nadmiar tachionow wzbudzil taka reakcje.
Na szczescie jej produkty poszly do piekla, gdyz inaczej zgodnie z E=mC2, masa tylko 1 takiego nieszczesnika zamieniona na energie odparowalaby cala Japonie.
(Wspominam o tym w liscie do Vladymira, Dzien Kosmonautyki). Troche wtedy przesadzilem, gdyz zeby zlikwidowac Moskwe, trzeba nie 1o.ooo rubli , a 10x tyle=10.000 zet.
I czy taka wiedze tow. Profesor Kaczynski moze dostac do reki?
Prosze decydowac samemu.
Odn leczenia:
Oczywiscie nie jestem w stanie sfinansowac jego budowy, ale to nic, bo przeciez wszyscy sa zzzadowoleni z obecnej Sluzby Zdrowiu.
Niestety taniej jest zbudowac porzadna bombe, niz kiepski uzyteczny aparat.
Dodam ze kazde Wtg mozna uzywac do domowego leczenia chorob, dzieki sporej pozostalej energii tachionow, o czym notabene zapomnieli konstruktorzy i naukowcy: J.S. Potapow, S.J. Potapow, L.Fominsky.
Wliczajac ten strumien, faktyczna nominalna sprawnosc energetyczna Wtg jest znacznie wieksza, i nawet w przypadku podstawowej obecnie serrii moze dojsc do 200%
Ale to i tak jeszcze zamalo dla Perpetuum Mobile,
(Ze wzgl na straty na przetwornikach energii.)

jak te solankę przepompują do jakiegoś zbiornika czy też wód powierzchniowych sie to dostanie, to będą mieli taka katastrofę ekologiczną aż milo

Pomyśleć tylko, że zadanie z obliczeniem komina leży! Nikt nie policzył mi ciągu. Muszę wysłać zadanie do ministra!? A tu tylu dyskutantów! To sukces forum wentylacji? Czy lubimy gadać o czymś na czym się nikt nie zna. Doctor No czytałem wiele postów o tych pompach! W żadnym nie istniała fizyczna teoria, tylko metafizyka. W Rosji to rozwiązanie spotkało się z ostrą krytyką Akademi Nauk Rosji. Problem jest z tym, że na Syberii w Nowosybirsku mają prawdopodobnie czystą wodę! Bo inaczej rzeki by zamarzły. Podobny problem mają w Ameryce- Wielkie Jeziora i "0" st F, aby nie wyjaśniać dzieciom czym różni się woda w Ameryce w stosunku do Europy, gdzie lód tworzy się w "0" st C . Z kawitacją zetknąłem się przez kolegów, którzy zbudowali w PAN stoisko. Mieli kawitować próbki i jak policzyli im je z Ukraińskiej AN, to okazało się, że wciąż bazują na danych Rayleja, a on żył jeszcze przed wprowadzeńiem norm dla wody. Nic się więc nie zgadzało; woda wodzie nierówna. Ale Polska jest w tym szczęśliwym położeniu, że nasza narodowa chluba ma w wodzie wiele gówna! Na naszej kranówie-gnojówie, czyli ĆW toto będzie chodzić! Polecam hasła: Gallionella, Clistridium i OWO! Wystarczy w wodzie mieć spory tych bakterii, a kto jak kto to tu najnowsze technologie "uzdatniania wody" o to dbają niesamowicie. Ich uzdatnianie ścieków ( >5 mg OWO/ l) ozonem zapewni każdej bakterii beztlenowej szok tlenowy i już mamy Eh 0k 750 mV i liczne spory (20-40 nm)- więcej niż Mlecznej Drodze gwiazdeczek. A z uwagi na nm Sanepid o nich nic nie wie mając durnawe normy z buibułką filtracyjną 450 nm! Czyli durszlak. Ale tu instalacja Ćw każdego osiedla z recyrkulacją na ĆW zapewnia coś takiego co fermentacja gnojówy- tak powstaje biopaliwo. Problem tylko z tym, aby tak cenne bioppaliwo od razu dać do pompy kawitacyjnej zanim ostygną lub zetkną cię z tlenem- np pobór próbki.Na a bakterie i coiepło lub pobudzone inną formą energii to bractwo z kranówy- gnojówy każdą organikę, czyli OWO rozłoży przy małym dostępie do tleny ! No i już mamy to cudo perpetuum mobile! Wystarczy policzyć w OWO ile jest H i znając Liczbę Awogadro dalej policzyć ilość energii w 1 litrze. Gigantyczna, bo badacze oceniają proces spalania cukru prostego 4x lepiej niż energia syntezy termonuklearnej (24 H+). A w każdej takiej bakterii jest H+ --> ortowodór, co ma spin lewoskrętny. Zanim powstanie inna organika i spin się zmieni, to pompa je rozerwie i ten ortowodór odda wybuchowo olbrzymią energię. Problem, tylko, że te bakterie są jednak spore co powoduje, że ich sorpcja H2O kłóci się z efektywnością, ale tak nie dochodzi do Czarnobyla. Naturalnym zjawiskiem tego spalania jest emisja światła, ale tak one zwylke oddają energię cieplną kolegom, nie mają chyba polityków co tym rządzą, bo to by od razu była ich klęska. Ale nowa generacja pomp podobnowo chodzą na tej wodzie wiecznie. Tu nie chodzi o O RYDZYKA. W Gdańsku mamy takie zasoby wody zasilane od wielu wielu lat z oczyszczalni ścieków przez Zatokę Gdańską, co widać z kosmosy. Tu patrz GOOGLE jaki syf spływał do zatoki z kanału portowego Władysława IV. Tu warto jeszcze zajrzeć na strony ARMAAGu, aby zobaczyć emisję CO2 w Nowym Porcie. Szał każda EC przy tym wysiada. Ale będziemy płacić za głupotę naszych polityków kary, choć nie unikniemy kolejnego procesu zagłady- to już wg Raportu Pentagonu będzie 17/ w ostatnim milionie lat! Mam informację dla kominiarzy S CO2 nawet 1000 mg/m3. A można zapytać jak Hamlet: więc wietrzyć czy nie wietrzyć? Tymbardziej, że jak się zobaczy z bliska banieczki gazu-onkosomy wydostające się z takiej wody, to pytanie o te pompy jest oczywiste! Spalać, bo H+ z O2 to H2O - czystej, bez spadku pH! Jak badać wodę na Clostridium podaje ISO/CD 6461-2, a ja polecałem mikroskop z Lidla za 279zł!
A teraz za to wyjaśnienie policzcie dla mnie kominy, patrz zadanie powyżej! Bo tam jest też parapsychologia i w dodatku wiara w guzik ( wiedzy) kominiarzy!

Nie ma potrzeby dawać wiarę czemukolwiek.
Wystarczy przeczytać wprowadzenie w elementy podróży w czasie:
http://www.universalinternetlibrary.ru/book/potapov/vvedenie.shtml
a póżniej ogólne, filozoficzno-naukowe wprowadzenie do tego zagadnienia na: http://ludzie.playmobile.pl/doctor+no
Myślę, że w naszym katolickim Kraju, każdy kto liznął choc 3 lekcje religii łatwo przyswoi sobie ta wiedzę.
A z kawitacja to urzadzenie ma tyle wspólnego co dziury ze zębami (tez sie zdarzają....).

A co do Rosyjskiej Akademii Nauk.
To taka sama Akademia jak i PAN, tyle że i tak mają jeszcze sukcesy.
Akademik Potapow i reszta, wywodza sie z RAEN-Rosyjskiej Akademii Nauk Naturalnych.
RAN nie interesują osiagnięcia RAEN, zwłaszcza wieczne silniki Potapowa.
Zreszta, jak ktoś juz kiedys pozna historię RAEN, znajdzie, że powstała 20 lat temu, żeby kontynuować w rozproszeniu na wypadek upadku ZSRR tajne badania K-G-B.
(ale poniewaz KGB juz nie ma to nie ma juz tych osiagnięć?
A może ma racje Prof. Kaczyński, że KGB istnieje.Czy to oznacza ze te osiagnięcia też?
Kto kłamie, a kto ma rację?
Prof. Kaczyński?)

dajcie jakiś kontakt do kogoś kto uzytkuje i monitoruje takie urządzenie

Proszę: Leszek Lewicki 609-233-282
Ma nowsza wersja, mieszka k. Sulechowa.

Czy was pogięło od tego wirowania czy odwrotnie?
Poważnie pytam.

Słusznie Ola zwróciła uwagę na niezbyt rewelacyjną efektywność energetyczną tego urządzenia.
Wogóle informacja jest mało wiarygodna jeżeli bazuje na fałszywych danych. Koszt uzskania energii cieplnej do ogrzewania okroślono tam na poziomie 30 % kosztów ogrzewania kotłem gazowym, dla cen 0,4PLN za 1 kWh i 0,85 PLN za 1 m3 gazu, przy efektywności energetycznej 1,75. Jest to bzdura. Spróbuję policzyć wg cen, po których ja płacę;
Gaz 39,5 MJ/ m3 = 10,97 kWh
10,97 x 0,93 (sprawność kotła) = 10,2 kWh /m3
1,3 PLN (cena gazu) : 10,2 = 0,127 PLN /kWh
0,127 PLN, tyle kosztuje mnie 1 kWh z gazu.
Generator wirowy;
Taryfa dzinna 0,45 PLN : 1,75 = 0,26 PLN / 1 kWh
Taryfa nocna 0,26 PLN : 1,75 = 0,15 PLN / 1 kWh
Tak więc ogrzewanie gazowe jest sporo tańsze. Wobec tego nie 30%, jak tam napisano ale zależnie od taryfy odpowiednio ok 115 i 205 %. Spora różnica.
MOja klima z pompą cipła ma COP 4,5 (dla T zewn 5,5 st. C).
Pozdrawiam

TAAK? Sprawność kotła 93 % !!!
To baaardzo ciekawe.
Biorąc przytoczone powyżej wartosci: Gaz 39,5 MJ/ m3 = 10,97 kWh znaczyłoby to że sprawmośc kotła naddaje nawet nad ciepło spalania.
Przytoczona bowiem wartość powyżej to ciepło własciwe (choc faktycznie oscyluje wokół 10 kWh), natomiast samo ciepło spalania to ok. 89% tej wartości.
Efektywnośc procesu spalania gazu nie jest wcale wieksza niż węgla i nie przekracza realnie 35%.
Tak więc faktycznie z 1 m3 gazu mozemy dostać max. 3 kWh energii cieplnej.
Można to łatwo sprawdzic po rachunkach.....

moc wirowego generatora to 1,8 kW ,
Czyli do zapewnienia 4 kW ciepla zuzywa 1,8 kW prdu czyli wskaznik COP 2,22
Bior pierwszy lepszy katalog klimatyzatorów :
pompa ciepBa zapewnia 3,87 kW i zu|ywa 1,135 kW energii czyli wskaznik COP 3,41
Pozatym mieszanie nauki z istotami nadprzyrodzonymi, jak pokazuje historia, nie prowadzi w dobr stron
odpowiedz dla p. Oli: 1. podawny w mat. reklamowych PC wsp. efektywnosci 4,3 (Pani podaje 3,47) dot. samej sprezarki, nieobciazonej. Aby pompa funkcjonowala w naszym klimacie prawidlowo, na 10kW potrzebnego ciepla potrzeba 160m czyli 5x30m wiercic w glab. w zadnym razie COP nie przekroczy 150%. Polecam strone www.solis.pl 2. To czy Pani cos zrozumiala czy nie z mojego blogu: http://ludzie.playmobile.pl/doctor+no obchodzi mnie tyle co mgr Donek. Filozofia, a metafizyka w szczegolnosci, jest podstawa nauki. Nakierowuje nas na okreslony tok prowadzenia badan. Inaczej sa one robione po omacku, niezorganizowanie i kosztownie, czesto nie prowadzac nas do rezultatu. 3. Obecnie obowiazuje poglad, ze to co my stwarzamy jest najlepsze i najwazniejsze. Marginalizuje sie istnienie Przyrody, nasze (ludzkie?) wspolistnienie z nia, a w koncu sens i najwazniejsze: istote naszej ludzkiej osobowosci.

Slusznie Ola zwrócila uwage na niezbyt rewelacyjna efektywnosc energetyczna tego urzadzenia.
Wogóle informacja jest malo wiarygodna jezeli bazuje na falszywych danych. Koszt uzskania energii cieplnej do ogrzewania okreslono tam na poziomie 30 % kosztów ogrzewania kotlem gazowym, dla cen 0,4PLN za 1 kWh i 0,85 PLN za 1 m3 gazu, przy efektywnosci energetycznej 1,75. Jest to bzdura. Spróbuj policzy wg cen, po których ja pBac;
Gaz 39,5 MJ/ m3 = 10,97 kWh
10,97 x 0,93 (sprawnosc kotla) = 10,2 kWh /m3
1,3 PLN (cena gazu) : 10,2 = 0,127 PLN /kWh
0,127 PLN, tyle kosztuje mnie 1 kWh z gazu.
wiec ogrzewanie gazowe jest sporo tansze
Moja klima z pomp ciepla ma COP 4,5 (dla T zewn 5,5 st. C
Odpowiedz: 1. podawny wsp. efektywnosci kotla=0.93 (93%)to kompletna bzdura, poniewaz cieplo spalania to 89%,a efektywnosc procesu spalania w piecach kondens. to 40% max od tej wartosci, czyli raptem 33% przytoczonego ciepla wlasciwego 39,5 Mj/1m3(jak wiadomo z praktyki i roznych afer, nijak ma sie to do rezultatu koncowego, czyli zuzycia i rachunku). Tak wiec1m3 gazu to max. 3,7 kWh. Przy obecnej cenie 1,60 PLN to ok 40 groszy. 2. Przy DRJ200 (WTG o sprawnosci 200%) i koszcie 1 kWh pradu 50gr, koszt 1 kWh ciepla z DRJ =27groszy.


zimna fuzja - jeszcze nikomu sie nie udalo przeprowadzic w warunkach kontrolowanych tak, zeby wyjac wiecej energii niz sie wlozylo
kolejna bzdura. Przykladowe parametry naszego najmniejszego DRJ200 5,5kW: moc nominalna silnika 5,5kW, moc pobierana ponizej 30% nominalnej (latwo policzyc ile to jest 8,5 A przy 380V) moc grzewcza uzyteczna 6400 kcal (7,2 kW) Cena przy prod. jednostkowej: 12.500 (7,5kW tak samo. Moc uzyteczna 9,9 kW).

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.