265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Wentylacja serwerowni komputerowej

Dzień dobry,

Chciałem sie poradzić w doborze i montażu wentylacji w serwerowni komputrowej gdzie mam w tej chwili kilka serwerow generujących ok 6 kW ciepła. Temperatura w pomieszczeiu 28 stopni. Dodatkowe 10 stopni przybędzię jesli uruchomię generator prądu gdyż jest on w pomieszczniu ale nie używany z racji małej wody.
Serwerownia znajduję się w mieście i tu pojawia się najważniejszy problem. Mam ostro narzucone przez Konserwatora Zabytków wygląd budynku i w żadnym wypadku nie wolno mi montować klimatyzatora z jednostką zewnętrzną. Czytalem coś o klimatyzatorac okiennych ale one chyba są mało wydajne.
Docelowo chcę tam mieć serwerów na 20 kW i utrzmać temeprature na max 25 stopni. W zimę dobra wentylacja wystaczy chyba.? Mam dostęp do trzech okien standardowych jednoskrzydłowych o rozmiarze szerokość 70 cm na 140 cm. Czy można coś poradzić czy lepiej szukac innego miejsca?

proponuje poradzić się w strefie eksperta, tam odpowie Ci jakiś konkretny człowiek, masz na górze "zadaj pytanie"

przy 20 kw tylko klimatyzacja z 30% zapasem mocy.
wtedy będziesz spał spokojnie.Zawsze jest jakaś możliwość montażu skraplacza.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.