273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Problem z zapłonem gazu w PG6

Mam problem, piecyk ma opóźniony zapłon i przy zapalaniu następuję mikrowybuch, ciśnienie wody ciepłej i zimnej jest jeszcze ok i temperatura podgrzanej wody również jest w porządku. Mam pytanie jak mogę wyregulować zapłon piecyka i czy muszę rozbierać go żeby dostać się do dysz w celu przeczyszczenia.

Z góry dziękuję
michal_gorski@o2.pl

Proponuję wezwać doświadczonego fachowca-serwisanta.Przyczyn głośnego zapłonu może być wiele.

zawor powolnego zapalania znajduje sie w pokrywie zespolu wodnego ,przy wybuchowym zapalniu gazu na palnik ,nalezy zawor powolnego zapalania wykrecic i przeczyscic go .Nastepnie zawor wkrecic do oporu i wykrecic o jeden obrot , co zapewnia prawidlowe zapalanie gazu na palniku. w przypadku wybuchowego zapalania gazu nalezy zawor glebiej wkrecic , a przy dlugim czasie otwarcia przeplywu gazu na palnik (wiecej jak 3 sek) po otwarciu przeplywu wody , nalezy zawor wykrecic pol obrotu .

czesc czy ten zawor jest tam gdzie membrama!

Mam pytanie czy ten piecyk pg6 głośno pracuje?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.