Mam kilka pytań do wentylacji grawitacyjnej:
1. Co w praktyce przy projektowaniu went. grawitacyjnej oznacza ze np z łazienki ( z WC lub bez) musimy usunąć 50 m3/h a z wydzielonego WC - 30 m3/h. (czy np przekroje lub długości kominów maja być różne? )
2. Czy jest mozliwosc prowadzenia wentyalcji grawitacyjnej w poziomie na krotkim odcinku, jesli tak to jaka moze byc maksymalna długosc kanału? (np w kuchni by wyjsc od wlotu za zabudowa meblowa do kratki w tej zabudowie)
3. Rozumiem ze wszystkie pomieszczenia na poddaszu użytkowym powinny mieć swoje wyloty, co w takim razie z podcieciami drzwi, czy garderoba i lazienka maja miec 2.5cm, a pokoje 1cm, czy w pokojach podciecie nie jest juz potrzebne? Rozumiem ze korytarz na tym poddaszu nie musi miec wywiewu?
4. Czy mozna zamiast kominów w pomieszczeniach zastosowac wywiewki? Jesli tak to z czego powinny byc wykonane, czy ich długosc tez tak jak ciagów kominowych powinna byc min 3m, czy nie bedzie wykraplac sie woda i czy nalezy je zaizolowac ?
5. Czy proponowane w artykole wentylatory wywiewne to urzadzenia montowane w kratce, w nasadzie kominowej czy w inny sposób? Jesli w kratce to czy nie beda utrudniac wentylacji przy wylaczonym wentylatorze i czy ze wzgledu na to zaleca sie by działały cały czas?