Witam.
Wydatek zależny jest od spiętrzenia wentylatora (straty ciśnienia jakie musi pokonać). Ale jeżeli wydatek spadnie nawet do ok. 120 m3/h, to będzie OK (dla wentylacji grawitacyjnej w łazience zakłada się 50m3/h, w rzeczywistości jest około zera i się ludzie dziwią że mają grzyby w łazience).
Ale taeraz bardzo ważna rzecz: czy zapewniłeś dopływ powietrza do łazienki - tzn. np. przez nawietrzaki okienne lub coś podobnego??? (nawietrzaki w pokojach). Jeżeli nie, to przy włączonym wentylatorze powietrze będzie wyciągane z kanału wentylacyjnego kuchni.
Oczywiście zakładam, że nie masz kotła gazowego w mieszkaniu, bo wtedy wentylacja mechaniczna wyciągowa jest niedopuszczalna (wg przepisów i praktyki).
Zawsze wentylacja powoduje straty ciepła. Powietrze świeże infiltrujące przez nawietrzaki ogrzewa się na grzejnikach w pokojach. Stała praca wentylatora łazienkowego z wydatkiem 120-180 m3/h zimą może powodować zbyt duże straty ciepła. Dla lata jest OK. W zimie proponuję załączać wentylator ze światłem i dać wyłączanie zwłoczne na min. 20 min. W razie konieczności dłużej.
Pozdrawiam
Piotr