Gość: Jarkox
2018-01-10 11:35
Rekuperacja
Cześć!
Zainteresował mnie ostatnio temat rekuperacji i teraz jestem przy wyborze rekuperatora mozecie mi powiedziec czym szczegolnie powinienem kierowac sie przy wyborze? W ofercie sklepu domiwoda jest fajny bo od razu z systemem odzyskiwania ciepła jak już inwestować to chyba w coś właśnie takiego co? Jak sadzicie?
Gość: Wojtek
2018-01-10 13:20
Re: Rekuperacja
Tak najważniejsze żeby był fajny - tak jak napisałeś
Gość: Agata
2018-01-11 11:55
Re: Rekuperacja
Widzę, że zainteresowały cię rekuperator bezkanałowy - pamiętaj że ich producenci często polecają by pracowały w parach więc możliwe że będziesz musiała zainwestować w kilka takich jednostek jeśli to domek jednorodzinny. Na rynku jest sporo takich kompaktowych rekuperatorków np. Lunos e2 , Helios też ma, Alnor - HRU-WALL. A tak ogólnie przy wyborze rekuperatora ważne jest prawidłowe dobranie wydajności i sprężu do instalacji wentylacyjnej - zadanie projektanta.
Gość: gerust
2018-02-01 21:10
Re: Rekuperacja
Fajny to pojęcie względne.....ważne, żeby był odpowiednio dobrany....powinieneś mieć zrobiony bilans, czyli określić ile powietrza wdmuchać i wyciągnąć z budynku. Na tej podstawie dobiera się wielkość rekuperatora...a ofert na rynku jest sporo......Mi doradziła, zrobiła, projekt i wykonała instalację plus uruchomienie rekuperatora firma ECOFAN
Polecam bo wszystko było przejrzyste i fachowe......
Gość: Damian
2018-02-06 08:48
Re: Rekuperacja
Z tego co wiem Ecofan nie ma swoich rekuperatorów. To są centralki Ventsa czyli produkt Made in Ukraina. Przyzwoite, ale nie do domków. Polecam polskie urządzenia - Thessla, Frapol, Wanas. Te pierwsze mają super automatykę.
Gość: gerust
2018-02-08 14:50
Re: Rekuperacja
Nie napisałem, że rekuperator był marki ECOFAN tylko, że firma, która mi wszystko zrobiła tak się nazywa. Zaproponowali mi kilka rekuperatorów do wyboru, w tym również Thessla, Frapol i Wanas.....Z tego co wiem mają w ofercie wszystkich wiodących producentów.....Ostatecznie wybrałem model Thessli...i jestem zadowolony....