265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

RAVANSON - MSW 12 -> Pytanie...

Witam sedrecznie wszystkich starych bywalców. Z góry przepraszam za moje laickie pytanie ale z klimatyzacjami mam tyle wspólnego, że mam w aucie. Mianowicie chciałbym założyć klime w mieszkaniu (29m2) i dostałem taką propozycję (jak w tytule) w "Lerła Merlę" :-) za 1150zł plus koszt montażu 500-700zł. Gwarancja na 1 rok, sprężarka ponoć Toshiby. Ma funkcje grzania do -10 stopni i niby moc chłodzącą około 3.2KW.
Z góry zaznaczę, że trochę przekopałem wasze forum i nie znalazłem satysfakcjonującej mnie informacji.
Proszę o rady !! jak nie ten to w takim razie co kupić w podobnej cenie ??. Chyba, że to za mało pieniążków na klime do takiej powierzchni.
PS. w jeszcze innym sklepie dostałem propozycja za 1800zł klimatyzarora przenośnego ELHurt cośtam 101 ponoć moc chłodnicza 3.5KW no i ten grzałby mi całą zimę (na tym mi zależy bo mieszkam w starym budownictwie)
Serdecznie pozdrawiam i proszę o rady...

w tym samym "Lerła Merlę" jest Carrier w badzo podobnej cenie.

Tylko, ze ten Carrier jest ze Wschodu i to bardzo dalekiego... Czyli jakosc ta sama...

temat bardzo szeroki i jak sądze każdy instalator chwali swoje . Aby specjalnie nie rekalmować marek powiem tak, że akurat taka oferta to żadna rewelacja przyjmując stosunek wartości do klasy urządzenia. Jak sie dobrze poszuka to znajdzie się oferty lepsze.
A co do ogrzewania klimatyzatorem w zimie to w przypadku typowego splita naściennego powietrze - powietrze szanse na to sa znikome. To grzanie dotyczy raczej dogrzewania w sezonie wiosenno jesiennym niż typowego grzania przy trzaskających mrozach. Tego typu rozwiązania stosowane są ew. w urzadzeniach podsufitowych gdzie jest szansa na fabryczne wstawienie grzałki oporowej 2 - 4 kW ale tak naprawdę to jest to zwykłe ogrzewanie elektryczne.

ze jakosc Ravansona nie jest najlepsza. I z tym grzaniem bylbym ostrozniejszy.

co do : A co do ogrzewania klimatyzatorem w zimie to w przypadku typowego splita naściennego powietrze - powietrze szanse na to sa znikome.
Posiadam na ścianie 2,6 kW powietrze - powietrze i dotychczas w zimie stosowaliśmy "farelke" 2kW i grzejnik olejowy a ostatno tylko spita a ostatnia zima nie należała do zbyt łagodnych. Trudno mi i wam w to wierzyć ale 22oC cały czas miałem, biuro słabo izolowane 24m2 budynek parterowy. Powiem tyla, ja sobie chwale i mały szczeniak ścienny dał sobie rade, co prawda to nieraz jak odrzucał wode z zewnętrznej to waderka 12l brakowało. Prawdą jest to że nie był to z dalekiego Wschodu. Na pomapowaniach pisało made in Japan
Rawanson napewno jest super jakości, ale jak do garażu lub do powieszczania nie biurowego to się nada jak najbadziej.
Pozdro.

Panowie wiec tak. Dzisiaj był u mnie przedstawiciel firmy X. I zaproponował mi klimatyzator typu split MDV MSH-12HRN1 z najnowszej linii Alfa Glory - jeżeli któremuś z was to coś mówi. Urządzenie pracuje w klasie energetycznej A. Do chłodzenia pobiera 1120W i 5A -> 3,5KW chłodzenia a do grzania 1140W i 5.2A oddając przy tym 4.1W ciepła. Dodam, że moje całe mieszkanie ma 29m2 i bardzo zależałoby mi na dogrzewaniu go w zimie jednym urządzeniem ze względu na obciążenie instalacji elektrycznej. A tym bardziej, że w tej sytuacji urządzenie pobiera około 1.3W a oddaje 3 razy wiecej ciepła. W tym klimatyzatorze ponoć sprężarka Toschiby a elektronika jak sie uszkodzi to kosztuje około 100zł. Gwarancja na 2 lata. Żebym mógł z grzania kożystać w największe mrozy to wstępnie zrobił szkic żeby urządzenie zewnętrzne było zamontowane na strychu kamienicy. Projekt zawiera także rurkę od częsci wewnętrznej i części zewnętrznej wpuszczoną do odpływu w moim mieszkaniu. Wiec nie będe musiał kupować grzałki ani w celu dogrzewania kompresora w zimie ani grzałki do rozpuszczania lodu na końcówce rury wchodzącej np. do rynny. Bardzo bym was prosił o konkretne przykłady z modelami włącznie mój mail -> rogalsc@go2.pl.
Serdecznie pozdrawiam i dziekuje za wszelkie sugestie...

Generalnie wszystkie tanie klimatyzatory są z Chin ,tam są montowane ,z wykorzystaniem własnych podzespołów.Różnica w naklejonej nazwie firmy[Rowanson,Galanz,MPM i jeszcze sporo innych wynalazków]Może warto poczekać miesiąc na obniżkę posezonową ,dołożyć parę złotych i kupić coś z INVERTEM [może Electra,Hitachi]odpadnie problem dokładania grzałek itp.Zredukujesz pobór prądu .Niestety one też są tam składane

Niekoniecznie z Chin. Tanie ścienniaki o stałej wydajności produkowane są również w Tajlandii (bardzo dobra jakość) oraz Korei (też OK). Chińczycy z tego co się orientuję nie potrafią jeszcze zrobić DOBREGO invertera - najlepsze są wciąż albo japońskie albo tajlandzkie.
Co do Ravansona - nie jest to szczyt techniki i niezawodności...
Jesli ktoś na serio myśli o klimie w domu to polecałbym markowe urządzenia, od producentów z wieloletnią tradycją, z przedstawicielstwami w Polsce.
Sam mam zamontowanego invertera ściennego 3,5 kW firmy Carrier - kompletnie bezproblemowy, cichy, klasa energetyczna A. Polecam.

Skraplaczna strychu?? OK w zimie luksus sprawa, tylko pomyśl że jak w lato będziesz się chłodził to podejrzewam że wysokie często będzie wyrzucać.

ravanson to polska firma

Tak Polska i fabryki mają również w Polsce :)

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.