Firma Alfaco Polska Sp. z o.o., należąca do Grupy Carel, już po raz trzeci znalazła się wśród laureatów prestiżowej nagrody Diamenty Forbes, zajmując 12 miejsce w województwie dolnośląskim, a także 202 miejsce w Polsce.

Już po raz dwunasty redakcja miesięcznika „Forbes” wraz z firma Bisnode Polska opracowała zestawienie najbardziej dynamicznie rozwijających się firm w kraju. Na liście Diamentów znalazły się więc przedsiębiorstwa, które osiągnęły największy przeciętny roczny wzrost wartości. Alfaco Polska Sp. z o.o. znalazła się wśród ocenianych firm o przychodach od 50 do 250 mln PLN.

Pod uwagę brano firmy, które złożyły w terminie raporty do Krajowego Rejestru Sądowego w 2017 roku. Na ich podstawie stworzono bazę blisko 1,5 tys. przedsiębiorstw, którym w tym roku wywiadownia przyznała pozytywny rating wiarygodności (na podstawie wskaźników EBIT i ROA), mających wysoką płynność bieżącą i nie zalegający z płatnościami. Przedsiębiorstwa spełniające wszystkie te warunki musiały również wykazać się dodatnim wynikiem finansowym oraz wartością kapitałów własnych.

 

Dowiedz się więcej