273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Problem ze spalającym czeskim groszkiem

Witam, mam problem z ustawieniem pieca. posiadam piec 8 Kw od Kotlyleszka z Dziadowej klody. Pieca osiaga temp. lecz niedopala groszku, nie wiem co zmienic aby bylo lepiej. Parametry jakie mam ustawione.
Zadana 56 st
histereza 2 st
czas podawania 10 s
czas przerwy podawania 38 s
nadmuch 70%
przeslona wentylatora odslonieta jakies 20-25%
Pompa załącza sie na 35 st
Do ogrzania mam 92 m2
Budynek ocieplony 15 cm styropianu
podloga 10
strop 25 cm welny
A to filmik ze spalania. niedopalki zrzucilem aby bylo lepiej widac jak sie pali. jakies pomysly? Pale czeskim ekogroszkiem
https://youtu.be/KUbprf8VRc4

Witam. Proszę zwiększyć przerwę podawania, na początek np o 3 sek. Jak nie pomoże to po około 12 godzinach kolejne 3 sekundy. Zgodnie z instrukcją obsługi pkt.5.2 pkt A na stronie 15 i 16. Dla przypomnienia:
"- w przypadku gdy niedopalone paliwo zaczyna spadać w popielnik zwiększyć przerwę podawania o około 2 sek i po 12 godzinach sprawdzić. Dokonywać zmian małych maks o 2-3 sek i „poprawiać” po czasie nie mniejszym niż 6 godzin,"
Proszę pamiętać, że ma Pan nowy budynek, w pierwszym sezonie grzewczym, więc budynek zaczyna się "nagrzewać" i w pewnym momencie trzeba będzie również skorygować ustawienia. Tak jak rozmawialiśmy przed zakupem.
W razie problemów proszę dzwonić do firmy. Zawsze postaramy się pomóc.
Pozdrawiam serdecznie Paweł Nowak "kotlyleszka"

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.