273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Problem z okapem

Witam:)
Problem z okapem...TOFLESZ OK-4 CYLINDER ISLAND 40 700M3/H CZARNY
Nowe mieszkanie. Problem polega na tym, że pochłaniacz pomimo tego, że mocno wciąga powietrze to 60% pary ucieka bokiem :X Test z kartką na + bo kartka nie opada nawet na 1 biegu (pochłaniacz jej nie puszcza). Ale para nawet na 4 biegu ( wtedy moc urządzenia tak zasysa że aż drzwi do mieszkania i okna gwiżdżą żeby wpuścić powietrze) rozprasza się przy pochłaniaczu. Testowałem przy otwartych oknach, jednym oknie aby nie było przeciągów ale dalej nie zasysa pary. Wisi na wysokości 80 cm. Mogę wgrać zdjęcia ewentualnie drobny filmik aby pokazać. Momentami super zaczyna zasysać całą parę ale wystarczy chwila i jak gdyby nic ucieka znowu bokiem.....
Czy macie jakieś pomysły co zrobić aby para też była wciągana ?

Na prawidłowe działanie okapów kuchennych ma wplyw kilka ważnych czynników :
1. Ilość powietrza wyciąganego - 700m3/h na zwykła kuchenkę wydaje sie być ok .
2. Odległość okapu od emitora - czyli wysokość jego zawieszenia nad kuchenką - być może za wysoko i wtedy nie zasysa wszystkiego .
3. Powierzchnia okapu powinna być większa od powierzchni emitora (kuchenki) .
4. Czystość filtrow (stopien zabrudzenia) w okapie - przy bardzo zabrudzonych strata cisnienia rośnie -a w zwiazku z powyższym spada jego wydajność np z 700 na 250 m3/h .
Zmiany przekroju przy uzupelnianiu powietrza nie beda mialy wiekszego wpływu na efektywność wywiewu - jedynie spowoduja zwiekszenie halasu . W kuchniach restauracji czy barów nawiewniki wyporowe projektuje sie blisko wywiewu -tak aby tworzyc sciane izolująca wtedy wszystko ładnie sie zaciąga.

Ja mogę Wam zarekomendować specjalistów, którzy działają na terenie całej Polski - Sceko. Jeszcze nigdy się na ich pracy nie zawiodłem.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.