265
264
226
Strefa ekspertów HVACR

Predkosci powietrza przy ogrzewaniu powietrznym

Jakie nalezy przyjmowac maksymalne predkosci nawiewu z kratek przy ogrzewaniu powietrznym (czy predkosci te zaleza od sposobu nawiewu powietrza tzn. z inne sa w przypadku naiwewu podlogowego a inne przy sufitowym)?
Z gory dziekuje za pomoc!

Ciepłe powietrze o góry? to jakies muratorowskie wymysły.

Zgodze sie z Panem ze jest mniej korzystne ale mozliwe do zastosowanie poprzez montaz wywiewu przy podlodze, a tym samym sciagniecia powietrza cieplego do dolu.
Pozdrawiam
P.S. Pytanie o predkosci jest nadal aktualne:)

Hmmm....Z tego co wiem to nawet w USA (gdzie w każdym prawie budynku jest ogrzewanie powietrzne,wiec raczej mają doświadczenie) montuje się kratki nadmuchowe nad oknami z nadmuchem skierowanym do dołu. Nie wydaje mi się żeby to był tylko muratorowski wymysł. Widziałem kilkanaście takich instalacji,które działają bardzo dobrze, i użytkownicy nie narzekają na ich funkcjonalność
Odnośnie prędkości nawiewu z kratek, to przy nadmuchu górnym dla pomieszczenia mieszkalnego (wys. ok. 2.6 m) najlepiej troszkę powyżej 1 m/s.
Pozdrawiam!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.