265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

piec STALMARK

Co sądzicie o piecu tłokowym STALMARK na groszek i miał.Interesuje mnie taki 25kW do ogrzania 140m, dom nowy dobrze ocieplony,jakie może mieć zużycie groszku i miału.

kotły węglowe to porażka !

Tik to porażka!

Mam Stalmarka od prawie roku i jestem zadowolony. Przede wszystkim spala wszystko co mu się wsypie do zasobnika, co przy obecnych cenach groszku to duży atut. Ja palę miałem 25MJ z Chwałowic i jak go odpaliłem w kwietniu to pali się do dzisiaj i ani razu nie wygasło i nie było żadnej awarii. Duża jego zaleta to łatwe czyszczenie wymiennika co przy tłokowcach i kalorycznym opale trzeba robić dosyć często. Pali mało, ale to już kwestia poprawnych ustawień i przede wszystkim zapotrzebowania na energię. Trochę dużo sadzy w wymienniku, ale to już taka uroda kotłów węglowych, a przede wszystkim zależy to od opału. Podsumowywując gbybym kupował dzisiaj kupiłbym taki sam.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.