273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

stalmark ustawienie letnie jak zrobić zeby było dobrze???

wiam
jestem posiadaczem kotła stalmark 30kw uzytkuje go od października i jest ok mianowicie kupiłem 3 tony groszku i do tej pory mam jeszcze jakieś mysle 800kg wiec nie jest tak źle przy temp. ok 23/25st dom 160m temp.tak wysoka ze wzgledu na male dziecko ale do czego zmierzam mianowicie szukam pomocy o ustawienie kotła na sezon letni nie posiadam jak wiekszość z was zaworu trójdrożnego tylko piec chodzi na 2 pompkach jedna to mały obieg dla kotła z naczynkiem otwartym a druga na centralne
prosze o pomoc i rady
z góry dziekuje
pozrdawiam wszyszkich na forum

witam
ja też posiadam stalmarka tylko 17kw. Pytając o ustawienia letnie przypuszczam że chodzi ci o ustawienia do podgrzewania ciepłej wody w bojlerze. Jeśli tak to wydaje mi się że mam całkiem niezłe, ale jest jedno ale. U mnie kocioł grzeje bojler grawitacyjnie, chociaż pompa jest ale się nie załącza (nie ma takiej potrzeby). Kocioł utrzymuje temperaturę 55 - 65 pracując tylko na przepalaniu, w bojlerze woda ma 45 - 55 w zależności od poboru. Temperatura załączania pompy c.w.u ustawona na 40 dlatego się nie załącza. Ustawienia na sterowniku to:
czas przerwy podajnika w przepalaniu - 1 godz. 45 min.
szybkość nadmuchu - 3
opóźnienie załączania podajnika - 1 sek.
opóźnienie wyłączania nadmuchu - 1 min. 59 sek.
Przy takich ustawieniach kocioł spala około 100 kg miału na miesiąc. Bojler 120 litrów, dla 4 osób.

po wyczyszczeniu pieca /wyczystki i podrusztem od strony nadmuchu/ zacza sie problem.Piec wylancza sie wyskakuje alarm 'wycvzysc podajnik'po zresetowaniu piec znowu zaczyna pracowac nawet caly dzien i znowu wyskakuje alarm.Zaznaczam ze wszystko jest wyczyszczone,wegiel ten sam od poczatku zimy.Prosze o rade moze ktos mial podobny problem.Posiadam piec Stalmark 30 kW.

Może to błąd hallotronu?? czyli czujnika, który nadzoruje w której pozycji jest aktualnie tłok. Nie wiem na jakiej zasadzie sterownik to nadzoruje, ale np. jeżeli po pewnym czasie nie pojawi się impuls z hallotronu do sterownika to wtedy wyświetlany jest właśnie taki komunikat, bo sterownik podaje zasilanie na silnik, a mimo to nie otrzymuje informacji, że zakończył się 1 pełny cykl tłoka i sterownik "myśli" że coś zablokowało tłok.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.