Gość: gosc
2012-05-21 22:17
kocioł gazowy do domku jednorodzinnego
Witam,
Planuję wymianę urządzeń grzewczych w domku jednorodzinnym. Dotychczas był tam kocioł gazowy jednofunkcyjny z otwartą komorą spalania o mocy 12 kW do c.o. i podgrzewacz przepływowy - z tego co pamiętam, to na 5-6 kW dla potrzeb c.w.u.
Wstępnie zdecydowałam się na kocioł gazowy z otwartą komorą spalania, dwufunkcyjny, ale rozważam też kocioł kondensacyjny.
Tu pytanie - czy dla 2 mieszkańców kondensacyjny to opłacalna inwestycja? Na razie padł wybór na Logamax firmy Buderus oraz HeatMaster firmy ACV.
Szukam też tańszej alternatywy, ale chcę uniknąć częstych napraw i prac serwisowych w okresie eksploatacji.
Ważne, aby w pobliżu był punkt serwisowy - to też będzie miało wpływ na wybór (lokalizacja: Przeworsk - Jarosław - Leżajsk).

Proszę o opinię osób na temat moich wyborów,
rady za i przeciw,
opinie kilkuletnich użytkowników urządzeń jak też wykonawców lub dostawców.
Z góry dziękuję.
Gość: gosc
2012-05-30 20:10
Re: kocioł gazowy do domku jednorodzinnego
Nie ma reakcji.
Najwidoczniej bardzo podobny temat już był albo moje pytanie jest niestosowne.
Mimo wszystko, będę wdzięczna za opinie.
Gość: insp.nadz
2012-06-01 00:24
Re: kocioł gazowy do domku jednorodzinnego
Ja też nie polecam Tomka Ignasiaka lat ok. 35-40 z Warszawy, Marcina Mazurka lat ok.30 z Lublina=Dublina, bo nie wywiązali się z prac i jakości usług jakie deklarowali. Po pewnym czasie od wykonania robót budowlanych-remontowych (jak podłga, glazura, instalacje), wszystko zaczęło się psuć, odpadać. Nie ma z nimi żadnego kontaktu w okresie rękojmi-gwarancji i o usunięcu usterek nie ma mowy, bo nie odbierają telefonów.
Gość: mila
2018-05-22 06:35
Re: kocioł gazowy do domku jednorodzinnego
U nas świetnie sprawdza się kocioł od firmy Termet. Mamy go już od 3 lat i nic mu nie można zarzucić. Mamy kocioł dwununkcyjny, więc mamy z niego też ciepłą wodę użytkową i jak dla nas jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Kolejnym plusem, była całkiem przystępna cena, zarówno kotła, jak i samego montażu oraz duża liczba punktów serwisowych. A moc kotła musisz dobrać do wielkości dom.