273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Odbiór instalacji wentylacji mechanicznej

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z wykonawstwem instalacji wentylacji naw-wyw w budynkach jednorodzinnych, chodzi mi konkretnie o to czy wymagany jest odbiór takich robót? Czyli dla przykładu jeśli chciałbym sobie zrobić taką instalację w domu, to czy wymagane jest zgłaszać to gdzieś?

Tak musisz dokonać odbioru i protokół dostarczyć do PINB w/g miejsca zamieszkania

Ale mogę taką instalację wykonać sobie sam? Jakie są następne kroki prawne po wykonaniu takiej instalacji?

Instalację można wykonać systemem gospodarczym pod warunkiem że wykonawstwo jest zgodne ze sztuką,później należy wykonać odbiór techniczny przez osobę z uprawnieniami i sporządzić stosowny protokół - np. ja tym się zajmuję, pozdrawiam.

W Warszawie mogę polecić firmę: przeglady budowlane 24. Szybko i solidnie. Firma z doświadczeniem. Robią wszystkie przeglądy budynków i instalacji.

A czy można wykonać instalację w budynku istniejącym, mającym wentylację grawitacyjną?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.