273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Nowa pompa ciepła?

pompy ciepła powietrze-woda nadają się do ogrzewania jesienią i wiosną kiedy temperatura powietrza jest większa niż +7st.C. Do ogrzeania zimą powinny być zastosowane pompy z wymiennikami gruntowymi. Łączenie pompy ciepła z płaszczem wodnym nie ma sensu, bo w przypadku awarii prądu ( co teraz się dość często zdarza) nie ma żadnego systemu ogrzewania domu. Jeżeli pompa ciepła z gruntowym wymiennkiem i kominek z i grawitacyjnym rozprowadzeniem powietrza.

witam,
nie znam akurat tej pompy ciepła, ale znajomy zakładał ostatnio tą pompę ciepła [url=http://www.fachowyinstalator.pl/index.php/nowosci/220-nibe-split.html/url], podobno się sprawdza

pozdrawiam

[quote:krzysio
]ble ble ble... wymyśliliśmy supernowoczesną hiperwydajną pompę ciepła i szukamy frajera, który nam za to zapłaci.
tak w skrócie wygląda moja opinia na temat tego artykułu - celowo piszę "artykułu", bo o pompie nic tam za bardzo nie ma. Na moje oko, to rozwiązanie takie jak w typowym klimatyzatorze split, w związku z czym efektywność drastycznie spada w niskich temperaturach, a przecież przy takich interesuje nas ogrzewanie. Co do większej "oszczędności" w porównaniu z kotłem gazowym, to nie wiem na jakich podstawach jest to wyliczenie, bo dla mnie jest bzdurne.
Możesz spróbować zainwestować w pompę ciepła, ale pamiętaj, że w stosunku do gazu ziemnego okres zwrotu inwestycji przekracza 10 lat, a po takim czasie pompa Ci się rozleci...
[/quote]

jak byś był inteligentny to byś nie pisał bzdur
osoby posiadające gaz ziemny w domach jednorodzinnych maja tańsze koszty eksploatacji chlodzenia ogrzewania
System ten został wymyślony dla ludzi ktorzy nie posiadają stałego podłaczenia do sieci gazowej

Rozwiązana dla budynków nowych i modernizowanych:
- jako produkt specjalnie stworzony w odpowiedzi na potrzeby rynku budowlanego (jako wspomaganie lub jako jedyne źródło ogrzewania budynku), Therma V doskonale sprawdzi się w jedno- i wielorodzinnym budownictwie. Co więcej pompa ciepła powietrze – woda, jest przyjazna środowisku naturalnemu, wykorzystującym dwa źródła energii – powietrze i słońce. Dodatkowo jej współczynnik wydajności COP należy do najwyższych na rynku: do 4,5 (COP), co sprawia, że jest ona bardzo ekonomiczna.

KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIA:
- ogrzewanie
- ciepła woda użytkowa

ELASTYCZNE ROZWIĄZANIA:
- jednosystemowe działanie:
Obecnie budownictwo staje się coraz mniej energochłonne. Zaspokojenie w 100% zapotrzebowania na ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową w nowym domu nie wymaga już nadmiernie rozbudowanej instalacji. Oszczędna i kompaktowa technologia – Therma V jest w stanie zapewnić najwyższy komfort w tym zakresie.

darmowa reklama na forum nie jest zła
niemniej jednak fujitsu nie jest jedynym producentem tego typu pomp, a ich pompy są raczej mizerne w porównaniu do konkurecji....wogóle Fujitsu to raczej 2 liga urządzeń no ale KT robi dobrą robote więc jest to w tej chwili chyba najpopularniejsza marka w "małej" klimie w polsce

wystarczy mały spacer po ulicach aby zobaczyć że najwięcej jest zainstalowanych klimatyzatorów LG -przynajmniej w Trójmieście ,gdzie mieści się główna siedziba KT .

Także ogrzewam się pompą powietrzną i ciekaw jestem , jak moje realia maja
się do innych .
Proszę o informacje porównawcze .

W moim przypadku dom b. dobrze izolowany ( PoroTherm 44 cm, 12cm welna + puc
silikatowy ) , temp. wnętrza 22,5 st. C , powierzchnia grzewcza ok. 200 m kw
( wspomagane delikatnia ogrz. podlogowym w łazienkach ) konwektory buderus
( na podlogówkę było za późno kiedy zakladaliśmy ogrzewanie ) pompa Sirac
4,5 kW , COP ok. 3,6 . Przy obecnych temperaturach ( 0 dzień , -6 noc )
zużycie ok. 55-65 kh / dobę .
Nastaw temperatury wody na sterowniku 40 st. C ) . Jednak przy temperaturach
lekko powyżej zera zużycie spada do ok. 25-30 kWh. Ważne , że w przypadku
kiedy termostat nie załącza obiegu c.o. pompa zużywa ok. 12 kWh na
utrzymywanie zadanej temperatury w 300 l buforze

Nie posiadam zbyt dużego doświadczenia z pompą cieplną ale udało mi się trafić jakis czas temu, gdy wybierałem ogrzewanie do mojego domu na ciekawe strony tematyczne: http://www.poradnik.sunage.pl/pompy-ciepla-porownanie/
http://www.budujemydom.pl/pompy-ciepla/16777-montaz-pompy-ciepla-powietrze-woda-split
http://www.goldenline.pl/grupy/Pozostale/budowa-domu/pompa-ciepla-typu-powietrze-woda,2835238/s/3
http://www.polskiinstalator.com.pl/208-aktualnosci/polecamy/810-pompy-ciepla-powietrze-woda-nadchodzi-nowa-generacja

Skoro mowa o pompie ciepła

Akurat tak się składa,że właśnie pompami ciepła zajmujemy się na co dzień o chętnie pomożemy,doradzimy na forum podczas wyboru,mamy w tej kwestii niezbędne doświadczenie.

To jest jednak dość drogie rozwiązanie i tak jak piszecie jesienia i wiosną ok, ale zima może dawać za mało ciepła. Ja wolę sprawdzone rozwiązania i gaz z Amerigasu, u mnie kolejny sezon bez problemów i bardzo ciepło.

Pompa ciepła to przede wszystkim inwestycja na lata,dosyć droga to fakt,ale Pamiętaj że wraz z każdym sezonem grzewczym będzie się to zwracać,ewentualnie zawsze można wybrać wydajny piec plus zrobić izolację zewnętrzną i wewnętrzną co też w znaczny sposób spowoduje spadek utraty ciepła z domu.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.