281
278
280
226
Strefa ekspertów HVACR

nierzetelni pracodawcy

witam wszystkich serdecznie
wprowadziłem ten temat na forum ponieważ mimo braku ludzi do pracy nadal w niektórych firmach obowiązują metody z czasów kiedy na jedno miesce pracy przypadało kilkuset chętnych rzeczywiście podjąc pracę.Jeśli ktoś ma lub miał ostatnio doczynienia z nieżetelnym pracodawcą zachęcam do zamieszczenia opisu sytacji na forum.Nie namawiam nikogo do podawania nazwy firmy ale wystarczy opisać czym sie zajmuje i w jakim mieście.Być może to niektórych z nas uchroni przed pracą w takiej firmie i warto wtedy poczekać lub poszukać innej.
Pozdrawiam wszystkich
Robert

jak chcesz się wyżalić to wal do księdza albo do fryzjera

W zyciu nie idzcie do climajaru to wyzysk

w warszawie jest taka gadka: "bardzo ciekawe prqcę panu oferujemy, atrakcyjne wynagrodzenie 2500 zł, rozwój itp.... hmmm.. chcepan w warszawie zamieszkac? No niestety nie da pan rady przy takich kosztach utrzymania ....." i znajdują kogoś kto mieszka z rodzicami, z narzeczoną, albo nie potrzebuje normalnego życia i może spać w firmie ... :( sutuacja zupełnie inna niż opisują to media - roboty jest kupa, tylko pieniędzy nikt nie ma!

Sytuacja jest często patologiczna w sensie zarobków małej firmy usługowej a tym samym w wynagrodzeniu pracownikow. Często duże firmy zlecają wykonanie instalacji mniejszym aby wywjązać się z umów i oczywiście za 1/2 ceny . To powoduje balansowanie na granicy opłacalności a tym samym jakości i oczywiście wynagrodzeniu serwisantów. Jak dojdą jeszcze przesunięcia w terminach płatności to jest zawsze strata . Koło się zamyka . Firma łapie wszystko co wpadnie w ręce ,za każdą cenę i aby coś zarobić . Ludzie dostają , (jak dostają ), marne pieniadze i odchodzą . Jednym z głównych powodów takiej sytuacji jest nasze prawo i przepisy z niego wynikające nie mające pokrycia w rzeczywistości . O tym głośno ostatnio nawet było w mediach . Jest chyba nawet ponad 100 aktów prawnych bubli ( np. o przetargach ) które obowiązują . Dobrym przykładem ,, paranoii absurdu " jest podejście państwowych przedsiębiorstw i urzędów odrzucających z góry usługi małych kilku osobowych firm z branży klimatyzacji i wentylacji ( podejście rodem z PRL - u ) . Te już mało kiedy mają szansę ,, przebicia się " a tym samym podpisanie umowy czy otrzymanie zlecenia montażu czy serwisu w przeciwieństwie do dużej firmy .W powiązaniu z istniejacą polityką fiskalną wobec małych firm tródno się dziwić że ten ,, nierzetelny " pracodawca jaki jest postrzegany w oczach pracowników jest w k a ż d y m przypadku na miejscu i uzasadnione. Moim zdaniem może się to w przyszłości zmienić .
Serwisant

Ja tam poniżej kosztu nie robię /automatyka/. Wolę mieć wolne. Fakt - ludzi nie zatrudniam, mniejsza odpowiedzialność. I tyle. Po pewnym czasie jak trzeba zrobic robotę zawsze sobie moj tel przypominają. I jakoś leci... a tak w ogole, jaky prawo było egzekwowane - nie płacisz - to leżysz to było by lepiej. I trochę rozumu: dzika umowa - nie podpisuję. Grzejcie się, Jakby tak robili prawie wszyscy podwykonawcy to swiat by w końcu znormalniał.

he he uważaj na rdze...teraz takiś hop do przodu bo roboty ful...przedtem byś inaczej piszczał.
Co do ostaniego stwierdzenia...już normalnieje bo jeleni mniej albo zmądrzały.W sumie jestem na 3 x tak.Umowy są tak pisane żeby podwykonawca dostawał w tyłek...Dlatego robisz dla sprawdzonych albo czekasz do ostatniej chwili az mozesz coś przemycić w uwagach do wyceny ( musi być zamocowana w umowie jako załącznik.)
Odpowiadając na listę na pracodawców - My co do pracowników mamy sposób.W branży w moim mieście jest czarna lista ...jak wyłapie się mendę co buździ w firmie( kradnie,op... albo pije )to się zwalnia za porozumieniem stron a jeden drugiemu da wiadomośc i po sprawie.Zostaje dla leszcza praca u NIERZETELNYCH pracodawców,wyjazd albo SAMODZIELNA działalność ( ale radocha przy punkcie trzecim jak widać jak toną)

Z życiowego doświadczenia wiem, że najczęściej nierzetelnych pracodawcow mają bardzo nierzetelni pracownicy!

No pewnie.Choć świeżynka może cię walnąć w rogi jak jest na przyuczeniu.

Hmm.
Uwaga na AREA TRDERS!
Nie polecam.
Kroją tak na 30% miesięcznie.
A do tego aktualny dyrektor - Hiszpan udaje kretyna.
A w rzeczywistości nim jest.
Ta firma upada.

ALfaco - maja poważne problemy.

ZUS....nici z emerytury...

Ja chciałbym zgłosić takiego nierzetelnego pracodawcę. Mariusz Babicz mający firmę budowlaną w Brzesku. Wypłaca pracownikom po 10-15 zł dziennie, gdzie to jest stawka godzinna. Gdy przychodzi co do czego, człowiek się wymiguje jak tylko może, byle by nie wypłacić należnych pracownikom pieniędzy. Mnie zwodzi już rok, ale jestem pewny, że nie jestem jedynym, i że tej kasy moje oczy nie ujrzą.
Niech mój przypadek będzie przestrogą dla innych.

z poważaniem,
Ryniu.

W Krakowie jest takie biuro projektowe "....-engineering " , albo jakośtak : gość ma na imię T , a na nazwisko W. Już miał klika biur projektowych które likwiduje jak w nich zabyt duże długi narobi.
Płaci marne gorsze asystentom i projektantom, a najlepiej na staż za darmo przyjść do niego, bo wtedy nie ma się stresu, że nie zapłaci.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.