273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Najlepsi producenci urzadzen Carrier, Trane, York

byl ciekawy !!! Dlatego pisze ze sa niezli maja dobre ceny spory asortyment i sa elastyczni.

byl ciekawy !!! Dlatego pisze ze sa niezli maja dobre ceny spory asortyment i sa elastyczni.
Z tymi cenami to jest roznie u Tranea. Ale to fakt, ze maja bardzo dobre chillery. Zawdzieczaja to bardzo dobrym sprezarkom srubowym i parownikom.

przy podawaniu znanych producentow urządzeń klimatyzacyjnych należy wspomnieć o jeszcze jednej firmie jest nią firma CLIVET. Spotkałem się z tymi urządzeniami są dobrej jakości i za przystępna cenę.

Kidyś to były dobre produkty, teraz wszystko jest na jedno kopyto automatyka carela-a, Danfoss itp.
Mam do czyniemie z Yorkiem i Tranem od kilku ładnych lat, wszystkie się sypią.

Clivet, Lennox i jeszcze pare innych długo by wymieniac. Nic nie jest wieczne a urzadzenia chłodnicze wymagaja konserwacji. Bez tego zabiegu kazde urzadzenie przestanie po jakims czasie działac. A co do automatyki to mi osobiscie bardzo odpowiada carel i danfoss. Dzieki temu mozemy spokojnie serwisowac wszystkie urzadzenia.

Takie firmy jak Carrier, Trane czy York , należą do grupy producentów światowych i ich tradycje konsumenckie i producenckie są naśladowane przez wiele innych firm na świecie, które starają się zaadoptować ich techniki.
Oczywiście zawsze znajdzie sie inny producent (np; Daikin w splitach), który jest lepszy w jakimś tam urządzeniu,ale to nie oznacza, że w/w firmy nie są nalepsze.
Inne firmy albo starają się wejść na rynek niszowy, albo po prostu wypierają w/w grupę na zasadzie ceny (Lennox, etc), nie wspominając ,że mamy dosyć specyficzne przyzwyczajenia do central wentylacyjnych zamiast np; roof-topów. W USA centrale wentylacyjne to 20% obrotów w/w firm i to głównie w zakładach specjalistycznych.
Na Forum odezwał się także Goodman z Texasu ( no! , jego zwolennik z Krakowa), Goodman, swego czasu, był to produkt głównie kierowany do rezydencji i troche rozwinął sie na komercję, produkt 2-ej kategori w USA , dałbym mu 2 gwiazdki na 5 gwiazdek. Biedni meksykanie składają ten szmelc i sprzedają go w USA i do reszty świata po b. niskich cenach.
Ostatnio dużo stracili rynku na bliskim wschodzie, bo prawie każdy szanujący sie kraj arabski, ma już swoje montownie klimatyzatorów.
Swego czasu nawet się zastanawiałem czy importować te tanie urządzenia (lata 1994-1997), ale nauczony doświadczeniem (części i serwis) stwierdziłęm, że kłopotów będzie więcej niż zysku, tym bardziej, że w Polsce w małych klimatyzacjach króluje niepodzielnie split - a systemy z centralą nawiewną z ochydną sprężarką na zewnątrz lub małym roof-topem ( też ohydnym) - mam tu na myśli technikę wykonania; nie tak łatwo zastosować w/w/ urzadzenia Goodmana na naszym rynku, mając na uwadzę prostotę i estetykę Splita.
Co do splitów - to się nie wypowiadam , bo jest tego zyliony na rynku i DAIKIN i może jeszcze 2-3 firmy są najlepsze w jakości i serwisie, a reszta to powielacze standardów z 2-ma lub 3-ma gwiazdkami, szczególnie importy z Izraela ( Arab robotnik)lub składaki z różnych krajów z Azji.
Jeśli chodzi o gościa "Carrier,Trane, York" - to poprzez autosugestię w jego Nicku , można wywnioskować jaki on ma rating urządzeń i na forum próbował wymoderowąć dyskusję, wtrącając własne ale prawdziwe opinie.
MOżna oczywiście kłócić się czy to będzie kolejność CTY czy CYT, ale ta "święta trójka" na pewno i bez wątpienia jest NAJLEPSZA.
Nie umniejsza to jednak faktom, że jest wiele innych dobrych firm Europejskich , czy Japońskich, które dosyć skutecznie konkurują w branży niszowej (np; Hiross, etc) i w swojej kategori są najlepsze lub b. dobre.

Kidyś to były dobre produkty, teraz wszystko jest na jedno kopyto automatyka carela-a, Danfoss itp.
Mam do czyniemie z Yorkiem i Tranem od kilku ładnych lat, wszystkie się sypią.
Ciekawe, ile lat pracuja. Kazde kiedy sie sypna. To zalezy rowniez od jakosci wykonania i funkcjonowania instacji. Serwis (choc drogi, jak juz wczesniej wspomniano) takich jest bardzo wazny. Zalezy rowniez, jak uzytkownik "opiekuje sie" agregacikami. Ale glowa do gory. Przyjdzie czas na wymiane na nowe:) Pozdrowienia

przy podawaniu znanych producentow urządzeń klimatyzacyjnych należy wspomnieć o jeszcze jednej firmie jest nią firma CLIVET. Spotkałem się z tymi urządzeniami są dobrej jakości i za przystępna cenę.
Pewnie jeszcze wielu, wielu pominieto. Wystarczy wejsc na strone Euroventu i dopiero mozna zobaczyc, ilu producentow jeszcze pominieto. Ale ciesze sie, ze sie odezwales. To zawsze jakis glos w sprawie. Pozdrawiam

Clivet, Lennox i jeszcze pare innych długo by wymieniac. Nic nie jest wieczne a urzadzenia chłodnicze wymagaja konserwacji. Bez tego zabiegu kazde urzadzenie przestanie po jakims czasie działac. A co do automatyki to mi osobiscie bardzo odpowiada carel i danfoss. Dzieki temu mozemy spokojnie serwisowac wszystkie urzadzenia.
To wazne, co powiedziales. Ja juz podobnie odpowiedzialem Mariuszowi. Grunt to dobra konserwacja. Co do automatyki, to wymienione firmy sa OK. Szczegolnie lubie Danfossa, ale go w zaden sposob nie faworyzuje. STOP - nie wychodze poza temat mojego postu...:) Pozdrowienia dla xxx

Takie firmy jak Carrier, Trane czy York , należą do grupy producentów światowych i ich tradycje konsumenckie i producenckie są naśladowane przez wiele innych firm na świecie, które starają się zaadoptować ich techniki.
Oczywiście zawsze znajdzie sie inny producent (np; Daikin w splitach), który jest lepszy w jakimś tam urządzeniu,ale to nie oznacza, że w/w firmy nie są nalepsze.
Inne firmy albo starają się wejść na rynek niszowy, albo po prostu wypierają w/w grupę na zasadzie ceny (Lennox, etc), nie wspominając ,że mamy dosyć specyficzne przyzwyczajenia do central wentylacyjnych zamiast np; roof-topów. W USA centrale wentylacyjne to 20% obrotów w/w firm i to głównie w zakładach specjalistycznych.
Na Forum odezwał się także Goodman z Texasu ( no! , jego zwolennik z Krakowa), Goodman, swego czasu, był to produkt głównie kierowany do rezydencji i troche rozwinął sie na komercję, produkt 2-ej kategori w USA , dałbym mu 2 gwiazdki na 5 gwiazdek. Biedni meksykanie składają ten szmelc i sprzedają go w USA i do reszty świata po b. niskich cenach.
Ostatnio dużo stracili rynku na bliskim wschodzie, bo prawie każdy szanujący sie kraj arabski, ma już swoje montownie klimatyzatorów.
Swego czasu nawet się zastanawiałem czy importować te tanie urządzenia (lata 1994-1997), ale nauczony doświadczeniem (części i serwis) stwierdziłęm, że kłopotów będzie więcej niż zysku, tym bardziej, że w Polsce w małych klimatyzacjach króluje niepodzielnie split - a systemy z centralą nawiewną z ochydną sprężarką na zewnątrz lub małym roof-topem ( też ohydnym) - mam tu na myśli technikę wykonania; nie tak łatwo zastosować w/w/ urzadzenia Goodmana na naszym rynku, mając na uwadzę prostotę i estetykę Splita.
Co do splitów - to się nie wypowiadam , bo jest tego zyliony na rynku i DAIKIN i może jeszcze 2-3 firmy są najlepsze w jakości i serwisie, a reszta to powielacze standardów z 2-ma lub 3-ma gwiazdkami, szczególnie importy z Izraela ( Arab robotnik)lub składaki z różnych krajów z Azji.
Jeśli chodzi o gościa Carrier,Trane, York - to poprzez autosugestię w jego Nicku , można wywnioskować jaki on ma rating urządzeń i na forum próbował wymoderowąć dyskusję, wtrącając własne ale prawdziwe opinie.
MOżna oczywiście kłócić się czy to będzie kolejność CTY czy CYT, ale ta święta trójka na pewno i bez wątpienia jest NAJLEPSZA.
Nie umniejsza to jednak faktom, że jest wiele innych dobrych firm Europejskich , czy Japońskich, które dosyć skutecznie konkurują w branży niszowej (np; Hiross, etc) i w swojej kategori są najlepsze lub b. dobre.
Przyszla odpowiedz na ostatni post:) Bardzo ciekawy i mily zarazem. Dobrze zauwazyles, ze np. LENNOX wypiera cenami trojke CTY CYT TCY TYC YCT YTC. Szczegolnie, jezeli chodzi o rooftopy. W opinii technikow serwisu chillery nie sa najlepszej jakosci (w zadnym stopniu nie uprawiam antyreklamy!). Jezeli chodzi o splity to DAIKIN, FUJITSU, MITSUBISHI, TOSHIBA - taki mam ranking w splitach:) To sluszne, ze firmy spoza mojego tematu i te wymienione w ostatnim zdaniu powielaja tylko rozwiazania czolowych producentow. Dzieje sie tak dlatego, ze to one najwiecej ze swoich budzetow przeznaczaja na badania. Nawet ostatnio jedna firma z CTY wprowadzila jedno ciekawe rozwiazanie w swoich agragatach wody lodowej. Sto punktow dla tego Forumowicza, ktory zgadnie, o jakie rozwiazanie chodzi:) Aaaa!!! Jeszcze druga z tych firm CTY wprowadzila wlasnie na rynek europejski ciekawe rozwiazanie w chillerach. Kolejne sto punktow do wygrania:) Mam nadzieje, ze temat bedzie dalej kontynuowany. Dzieki Wally za wypowiedz. Byla bardzo ciekawa i wiele sie z niej dowiedzielismy. Tak trzymac. Pozdrowienia dla Wallyego i innych Forumowiczow!!!

Hmhmhm... ktoś mnei pochwalił. Niebywałe !!

Hmhmhm... ktoś mnei pochwalił. Niebywałe !!
Pochwalil, bo z sensem piszesz i zapewne mowisz. Pozdrowienia

Nikt nie chce zdobyc az dwustu punktow? Czekam na rozstrzygniecie konkursu.

Sam widzisz CTY, że każdy jest zajety. Jest sezon. Budżet musi wydac kasę do grudnia , więc sprężamy się bardzo aby temu podołać.
Także dlainstalatorów wykonujących projekty instalacyjne, jest tak,że raz narzucony typ urządzeń jest praktycznie trudni zmienić, więc raz mamy ten a raz inny typ i markę.
Praktycznie nie ma urządzenia z którym na budowie nie byłoby jakiś kłopoów albo później w eksploatacji.
Zawsze coś jest nie tak, i tylko dobra pomoc techniczna i ew. serwis producenta ratuje sprawę.
A to jest b. indywidualna ocena.

Sam widzisz CTY, że każdy jest zajety. Jest sezon. Budżet musi wydac kasę do grudnia , więc sprężamy się bardzo aby temu podołać.
Także dlainstalatorów wykonujących projekty instalacyjne, jest tak,że raz narzucony typ urządzeń jest praktycznie trudni zmienić, więc raz mamy ten a raz inny typ i markę.
Praktycznie nie ma urządzenia z którym na budowie nie byłoby jakiś kłopoów albo później w eksploatacji.
Zawsze coś jest nie tak, i tylko dobra pomoc techniczna i ew. serwis producenta ratuje sprawę.
A to jest b. indywidualna ocena.
Zgodze sie z Toba. Zawsze jest jakis problem z chillerem. Bierze sie to chyba stad, ze nie jest to proste urzadzenie, jak np. lodówka. Dlatego nalezycie powinno byc traktowane i serwisowane. Ale byly juz tu glosy, ze serwis fabryczny jest drogi. A firmy nie chca zbyt wiele tajemnic odkrywac przed uzytkownikiem i chociazby instalatorem. Dzieki za glos w sprawie. Pozdrowienia

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.