265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

na przepracowany olej ...

Szukam producentów nagrzewnic (do central wentylacyjnych) oraz kotłów (dla c.o. i c.w.u.) na PRZEPRACOWANY OLEJ.
Kto mi pomoże :)).

Bez oczyszczania nie jest mozliwe osiagniecie wymogow stawianych przez producentow palnikow ,sama budowa kotla jest w tym przypadku bez znaczenia - gwarancje sprawnej pracy palnika to jakosc minimalna
paliwa:
- gestosc 800-900 g/l
- siarka 0,2% wagi
- zaplon 55 C
- temp ob.filtrow - 10 C
- woda 0,1% objetosci
- moc kaloryczna 10.250 Kcal /kg
- moc kaloryczna max 12,79 KW
itd itd itd - wyglada na to ze bezposrednie uzycie bez oczyszczenia da bardzo wysoka awaryjnosc palnikow a wyposazenie kotlow w filtry i systemy oczyszczania wysoka cene i rozmiary + ciagle czyszczenie - to na skale domowa - w przemysle sprawy sie maja jeszcze brudniej.....wspomnijmy tez ochrone srodowiska.

Ale mnie chodziło o producentów kotłów i nagrzewnic powietrznych na olej przepracowany. Rozwiązanie takie często stosuje się właśnie w "przemyśle" a konkretnie w warsztatach samochodowych - olej jest na miejscu. Nagrzewnice muszą mieć specjalną budowe, palniki dostarczane są (rzecz jasna) w komplecie - i co najważniejsze na CAŁOŚĆ musi być atest ! Mam już dwóch producetów, ale chiałabym zapoznać się z ofertą innych .... poza tym potrzebuję danych o kotłach i możliwości wykorzystywania ich do centralnego ogrzewania (grzejnikowego) oraz na potrzeby c.w.u. (zasobnik pojemnościowy). Tyle wyjaśnień :))). Bardzo proszę o inormacje na temat producentów w/w urządzeń. Pozdrowinka.

Posiadamy w naszej ofercie takie urządzenia STAN-POL ul. Ziębicka 25 60-164 Poznań tel.(061) 661-68-01
www.stan-pol.com.pl

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.