273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Magazyn Instalatora - RING - centrale rekuperacyjne

Tylko zdecydowanie mniej wiedzą.

Gdybyś nie sprzedawał 5 central rocznie to olałbyś jakieś durne zestawienia bo wiedziałbyś, że nie mają wpływu na wybory czynione przez klientów. Klienci (indywidualni i firmy) najmniej kierują się takimi zestawieniami. Lament i wyrywanie włosów z głowy nad zestawieniem , którego większość forumowiczów nie widziała i nie ma ochoty oglądać może świadczyć albo o wyjątkowo niskiej samoocenie albo o nikłej sprzedaży. Gdyby w jakimś zestawieniu np. klimatyzatorów brakło jakiejś znanej firmy np. LG to co najwyżej usmialiby się z tego a nie rozgłaszali to na całą Polskę. Zapytaj się specy od marketigu co w takiej sytuacji należy zrobić. Pozdowionka. I odpuscie sobie już ten wątek (chyba że Flex z Wntylkiem to jest konkurecja Kossa i specjalnie to ciągną)

Ale nie stosują beznadziejnie agresywnego marketingu jak Wy.Dlatego wielu nie chce z Wami współpracować.Co do innych producentów- nie wdawanie się w kłótnie - Im się to chyba lepiej opłaca-patrz wpis Nowy...

Moim sposobem na marketing jest brak marketingu. KLient wie, że nie płaci za reklamę. Nie piszę tego, że to dobrze czy źle tylko po to byś nie mieszał Walleya i mnie.

Flexie nie mieszam Was , po prostu dla mnie Ty z kilkoma osobami na forum stanowicie jedną drużynę.Pozdrawiam Cię i gratuluje celnych i zawsze profesjonalnych odpowiedzi na tematy na forum.Czytam je zawsze z uwagą.

Niestety zapomniano również w zestawieniu o aparatch AWO produkcji KLIMOR Gdynia. Ale to normalka. Jeżeli w gazecie jakaś firma się nie reklamuje albo nie zapłaci za "występ" to jej nie ma.

Wiesz Wentylku ,że staram się nie krytykować innych firm mając pęłny szacunek do ich starań -ale nie mogę się oprzeć do poparacia twojej tezy. System rekuperacji firmy BARTOSZ jest tak nie inżynierski i poniżej wszelkich standartów instalacyjnych (system wentylatorów osiowych i ich połączenia rurowe + wymiennik nie nadający się do czyszczenia i płukania) , że DZIWIĘ się ,że nie znalazł się porządny inzynier w tych całych Muratorach i innych Magazynach , który te cały wypociny nie wyrzucił do kosza. Jełśi ja napisze słowa krytyki (jak to zrobiłęm z p. Ciekiem - Pro-Vent) tio zaraz nastąpi burza , że chwale swoje a cudze opluwam. W tym przypadku (System Bartosza) jest to nie udany bękart z jaźni inzyniera bez żadnej wiedzy i doświadczenia. Szkoda ,że coś takiego drażni w sposób skuteczny oko inżyniera. MINUS dla "MI" - tam widac też tacy sami siedzą w redakcji.

Tak! - nie dalem i nie dam.Taki jestem.

KLIMOR jest i był .Jak pamiętam małe centralki rekuperacyjne produkował dużo wczesniej niz KOSS. Zasadniczą zmianą techniczna pomiędzy innymi i naszymi centralami jest to ,że my produkujemy NOWOCZESNY itechnologicznie trudno kopiowalny produkt. Reklama jest potzrebna. RING miał świadczyć, że przynajmniej cos pokażą od rzeczy. Nie zrobili tego dobrze - stąd ta dyskusja na FORUM.

ooo wally wrócił z wakacji :) jak było ?

Ta dyskusja na forum to typowe polskie piekło. Brak argumentów prowadzi do obrzucania się wyzwiskami. Panowie INŻYNIEROWIE do komputerów i myślenia czas wrócić, a nie marnotrawić go na pyskówki. Do zrobienia jest tak wiele. Przede wszystkim edukacja. W społeczeństwie niezbyt wykształconym o rekuperacji trzeba mówic mądrze, bo lobby paliwowe i tak pilnuje,żeby odzysk ciepła w wentylacji, pompy ciepła, czy ciepło z gruntu nie zyskały popytu. Przestaną bowiem oni wtedy rządzić w tym kraju, a wówczas i Giertych nie będzie miał co robić.
Do redaktorów MI natomiast. Panowie, jeśli chcecie być czytani, to więcej artykułów naukowo - technicznych, a mniej relamowych. Wszystkie te reklamówki powinny być opiniowane przez NIEZALEŻNYCH ekspertów, podkreślam NIEZALEŻNYCH.

Na przykład komentarz do materiałów od NIEZALEŻNEGO kolegi Jędrka...Polskie piekło kolego , jest wtedy jak Ci nie zapłacą za fakturę...Wtedy jest gorąco.

Na przykład komentarz do materiałów od NIEZALEŻNEGO kolegi Jędrka...Polskie piekło kolego , jest wtedy jak Ci nie zapłacą za fakturę...Wtedy jest gorąco.

Dlaczego tak jednym ciagiem wymieniasz rekuperację i pompy ciepła. Lobby paliwowe najbardzie boi się izolacji. W domach izolowanych nie da się zastosować centralnego ogrzewania z p.c. czy bez. Pozatym w przy zużyciu 40 kWh na metr kw. rocznie pompa nie ma prawa się zwrócić.

Rekuperacja też nie ma prawa się zwrócić.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.