Firma Ensto Enervent wprowadziła do sprzedaży nową wersję automatyki o nazwie MD, przeznaczoną do sterowania centralami rekuperacyjnymi.

Enervent eAir – centrale sterowane dotykiem
Enervent eAir

Główną zaletą automatyki MD jest to, że wszystkie zaawansowane funkcje centrali wentylacyjnej są teraz dostępne w standardzie. Z punktu widzenia klienta, najważniejszym jej elementem jest bezprzewodowy panel sterujący eAir z ekranem dotykowym. Sterowanie centralą jest łatwe, przejrzyste i intuicyjne, a poprzez to przyjazne dla użytkownika.

Wszystkie ustawienia parametrów dokonywane są poprzez dotknięcie ekranu dotykowego. W sterowniku eAir wprowadzono tryb „Eko”, który maksymalizuje wydajność energetyczną centrali. Do aktywacji tego trybu wystarczy dotknąć na ekranie głównym specjalną ikonę . Inną ciekawą funkcją jest tryb „Cichy”, który możemy czasowo aktywować np., gdy kładziemy się spać lub usypiamy dzieci.

Dzięki tym wstępnie zdefiniowanym trybom, użytkownik może w prosty sposób dostosować pracę centrali do swoich potrzeb. Enervent eAir jest optymalnym rozwiązaniem nie tylko dla użytkownika, ale także dla instalatora. Dzięki zaawansowanemu kreatorowi konfiguracji, wykonawca może łatwo i szybko zainstalować centralę oraz poprawnie dopasować jej ustawienia do wymagań klienta.

Cechy główne

Enervent eAir wyznacza nowe standardy sterowania centralami rekuperacyjnymi. Wystarczy podłączyć do płyty głównej kabel sieciowy, a możliwe będzie zdalne ustawianie parametrów centrali przez Internet. Zastosowanie gniazda karty pamięci oraz portu USB umożliwia aktualizację panelu sterowania, jak również rozbudowanie centrali o dodatkowe funkcje.

Centrale rekuperacyjne Ensto Enervent ze sterownikiem eAir mogą być również montowane w biurach lub budynkach użyteczności publicznej. Do tego typu zastosowań służy tryb „biurowy”. W trybie tym urządzenie pracuje tylko wtedy, gdy w biurze przebywają ludzie. Poza określonymi w ustawieniach godzinami centrala nie pracuje, ale w przypadku pracy w nadgodzinach możemy uruchomić specjalnie przygotowany do tego celu tryb „Dodatkowy czas”.

Sterownik Enervent eAir dostępny jest w polskiej wersji językowej.


Zapraszamy na
www.ensto.com
Logo


Źródło: ''