273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Kostrzewa do wymiany!!!

może groszek jest kiepskiej jakości ja mam taki sam piec\ dom 255m i ogrzewam pelletem z Barlinka oprócz jednego pokoju gdzie muszę zamontować jeszcze jeden kaloryfer pozdrawiam

Witam, Waldi. Standardowy czas podawania dla ekogroszku to 2,8 s./10 s. cuklu. Nie traktuj tego sztywno, bo sporo zależy od gatunku tego opału, a zwłaszcza szybkości spalania się. Ustal czas podawania, aby uzyskać niewielkie wzniesienie nad palnikiem, ale bez przesypywania żaru. Pamiętaj takze o właściwej ilości powietrza. Cała regulacja wymaga czasu, ale da się zrobić. Pzdr.

Fakt, groszek powinien być "przyzwoity" i przede wszystkim suchy. Z tanimi zamiennikami zwykle są same kłopoty, a oszczędności są pozorne: wyższe zużycie, więcej popiołu, nierzadko żużla, problemy z regulacją, dużo więcej pracy przy czyszczeniu. Nie zawsze się to opłaca.

hghgh

Z kostrzewą nie wygrasz,zawsze będzie twoja wina i pelletu mam ten sam problem

Witam widzę że nie jestem z problemem kostrzewy sam mam ich kocioł od 3 lat od pierwszego uruchomienia same problemy miałem wymieniane moduły a i b wraz z wyświetlaczem 4 razy i dalej nic nie działa jestem po gwarancji więc płacę za serwisantów po 400zł i nic nie potrafił naprawić same usterki chcesz iść ciepło to nie kostrzewa sterowniki plum jest nie do naprawy UWAGA NIE DO NAPRAWY na naprawy kostrzewy wydałem już 1500 zł brak poprawy w działaniu na chwilę obecną serwis nie może ustawić palnika analizatorem spalin na mocy nominalnej płomień szaleje po całym kotła a kostrzewa nie wie co jest umywa rece

Tez 3 rok ciagle place po 400 zl a nawet pare tygodni po uruchomieniu pieca trzeba bylo zaplacic za serwis i kolejne uruchomienie,w jednym tygodniu 400zl a w nastepnym 700 zl bo porzednik zamknal kotlownie bo zapchany komin co bylo nieprawda..kolejny koszt protokol od kominiarza ze komin czysty..a problem jak byl tak jest. Piec ma problem z rozpalaniem sie...i oczywiscie zawsze wina peletu a zakupilam od poczatku polecany przez serwisanta. Ale po dzisiejzej przygodzie postanowilam pozbyc sie tego złomu..a mianowicie po 10 probie rozpalania przegrzal sie palnik bo alarm po 3 probie rozpalania rowniez sie nie wlacza a powinien i cofnal sie plomien... 470 zl taki byl koszt przyjazdu i wymiany rury spiro trwalo to jakies 10min ..po wyjezdzie serwisanta piec wygasil sie i juz sie nie odpalil ani pieca ani 5stow...serwisant tym razem byl nawet glupszy ode mnie opowiadal rakie bzdury ze wstyd ..jutro pewnie znow sie rozpali...i tak wkólko...

Piece Kostrzewy,serwis,wykonanie i ergonomia to najdelikatniej mówiąc porazka po 10 latach użytkowania kazdemu odradzam,ci wyśmiewani garażowcy robili o wiele lepsze kotły,przy takim podejsciu firmy dziwię się że jeszcze istnieją na rynku-nie polecam same kłopoty

Polecam obejrzeć, cała prawda o piecu kostrzewa
https://youtu.be/lBLo2tKnBws

opinia moderowana i usuwana w internetach - kiedy wolność słowa i zdrowy rozsądek przegrywa z marketingiem:
REKLAMA DŹWIGNIĄ HANDLU...
1 - koło Mercedesa to to nie stało - co najwyżej chyba jakieś koreańskie cuś... Ludzie bezmyślnie powtarzają różne głupoty - także te o Mercedesach... Psujące się tanie komponenty, pękająca ceramika, blokady palnika etc ...
2 - www producenta: "wynalazek chroniony patentem" - tylko po co? klient pomyśli, że coś lepszego i kupi... Ale nikt z producentów nie chce tego kopiować, bo mają prostsze rozwiązania...
3 - www producenta: "Już nie trzeba się martwić, jaki rodzaj pelletu kupić i od jakiego producenta" - a potem ludzie trzymają się tego jednego "uznanego" pelletu, (którego worek "przypadkiem" przyniósł pod pachą serwisant na pierwsze uruchomienie) bo podobno "inny pellet może popsuć palnik"...
4 - www producenta: "Spala każdy rodzaj certyfikowanego pelletu drzewnego (klasa: A1, A2, B)" Ale realnie certyfikowanego pelletu klasy B nie ma, A2 może jest 1%, więc zostaje tylko certyfikowane A1... A podobno można jeszcze owies i pellet z łuski słonecznika (roślina oleista)... Wiadomo, że ludzie kombinują z paliwem gdzie taniej, więc trzeba napisać, że można wszystko...
5 - Instrukcja obsługi VG, strona 6 pkt 1.2 - "Wytyczne dotyczące jakości paliwa": brak informacji o owsie i pellecie ze słonecznika. A więc tylko A1 wchodzi w grę, bo producent życzy sobie klasy A2 i B z temp. topnienia popiołu 1200stC ... Ale przytoczona norma nie jest restrykcyjna i przewiduje juz temperaturę topnienia popiołu dla klas A2 i B już przy 1100stC.... Wniosek? Jak ma się problem ze spiekami to tylko A1, albo trzeba szukać pelletu A2 i B z temp topnienia popiołu 1200stC, którego chyba jeszcze nikomu nie udało się znaleźć... A użytkownicy wielu innych kotłów palą "wszystkim" aż miło, bez zaprzątania sobie głowy klasami paliw, czy zasłanianiem się normami przez producenta kotła… Czy tak jak ci "najlepsi" dalej tkwią w matrixie "najlepszości"?...

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.