281
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Kostrzewa do wymiany!!!

Jak widać z wypowiedzi "marek" to raczej działanie konkurencji...niewiele konkretów i dużo bicia piany.

Po roku palenia ekogroszkiem miałem te same spostrzeżenia. Popiół należy wybierać co kilka dni (wbrew pozorom nie jest to jednak duże utrudnienie, bo można się spóźnić o 1 czy 2 dni). Regulować należy przy każdej zmianie opału i większych zmianach temperatur na zewnątrz, oraz przy przestawianiu na tryb lato. 200 kg ekogroszku starcza przy 200m2 w zimie na tydzień czasu w lecie na 3 tygodnie. Miałem problemy z podajnikiem, ale okazało się, że to kondensator i serwisant powiedział mi, że będzie kosztował zakupiony w firmie 6 zł. Napisałem maila, na którego nie dostałem odpowiedzi, więc kupiłem za 8 zł w sklepie (po kilkudniowych poszukiwaniach). Po jakimś czasie przyszła do mnie paczka za 30 zł. Nie jest to majątek, ale dlaczego nie było odpowiedzi. Przy paleniu drewnem piec bardzo łatwo przegrzać. Uszczelki przy wentylatorze wyciągowym są bardzo słabej jakości. Piec jest trudny do wyczyszczenia. Po przegrzaniu zdeformowała się górna pokrywa w tylnej części pieca. Po roku trzeba było wyczyścić kolano między piecem, a kominem, bo piec zaczął dymić. Do plusów pieca należy to, że nie trzeba go codziennie rozpalać i można po odpowiednim ustawieniu zimą wyjechać na 2 tgodnie w góry bez obawy, że woda zamarznie w kaloryferach. Ze względu na zapalarkę chciałbym kupić pellets, ale w okolicy znalazłem tylko jednego producenta robiącego pellets ze słomy. Mam pytanie, czy taki pellets nadaje się do tego kotła na lato, jeśli tak, to do jakiej temperatury podnieść temperaturę pieca, aby nie było kłopotów. Jeśli się nie nadaje, to gdzie można na terenie dolego śląska kupić pellets z trocin.

Witam

A czy można wiedzieć jakie są parametry tego kondensatora i gdzie on się znajduje. Moj Email: waligorski_pawel@poczta.onet.pl

tu nie chodzi o wykonanie telefonu

czy ktos wygrał z serwisem Kostrzewy?Mam duze problemy z piecem i nie wiem jak juz to rozwiązac i powoli gwarancja sie kończy.
chcę sprostować swoją opinię o kotłach kostrzewy. miałem problem na samym początku ale po przyjeździe serwisu fabrycznego okazało się że miałem źle wykonaną instalację kominową i wentylacyjną w kotłowni. teraz piec grzeje jak trza :)

też byłem pełen obaw na początku.Serwis zainstaloiwał piec i kotłownię całkiem sprawnie i zaczęło się regulowanie pieca.Gasł po kilku godzinach, dymił, niechciał sie rozpalić, spaliny nie osiągały temperatury czarne skropliny ciekły z pieca wszystkimi porami byłem załamany w końcu po ostatniej sześciogodzinnej regulscji piec ruszył jak należy. To był koniec pażdziernika. Od tamtej pory treba raz na tydzień wybrać 3-4 litry popiołu nbo i oczywiście dosypać pelletów. Grzeje bez żadnych problemów.

kondensator 6 lub 8 mikroF

napiszcie prosze gdzie w okolicy Gdyni mozna kupic pellets.wjakich jes opakowaniach i ile kosztuje

Gdzie w okolicy olsztyna można kupić pellets mam kocioł PFL 15 kW

Przyznaje ja tez mialem problem z kotłem ale wszystko zostało szybko załatwione a w dodatku te miłe telefonistki ;-)

Witam, posiadam PP 25 z zapalarka peletu 2 sezon. Pale tylko peletami. Zawsze i przy wszystkich rodzajach peletu zgorzel zatyka kolano palnika. Wiec co tydzien mlotek i wlaimy w planik. Serwis do bani, jak pierdyknie przy -20 to alabo naprawimy sami albo czekamy tydzien i lepiej. Genetalnie dziala i jest ok jak sami mamy zylke Slodowego ... : ). Ceny peletow oszalaly, poprzewracalo sie w dupach, i dlatego robie testy z owsem tona w zakupie 300 pln. A jak to nie wypali to pompa ciepla. Sa juz pompy dzialajace przy -30C tzw EVI. gdzie 1 KW wkladamy a otrzymujemy 4 KW. Bez instalacji na powietrze ... pompa zwykla 12Kw okolo 8tys a evi 16 tys. Wiec jak tak dalej bedzie to pelety beda mogli sobie wsadzic i podpalic , najlepiej zapalarka ... : )

Witam mam ten piec Kostrzewa fugi logic od kupna tego pieca mam straszne kłopoty no przeglądzie rocznym zostało mi wszystko wymienione stara została tylko blacha ,do wczorajszego zdarzenia kiedy mój mąż chciał do zasobnika dorzucić pelt i nastąpił wybuch gazu z zasobnika ma poparzenie 1 i 2 stopnia czekam 2 dzień na serwisanta ta sprawa na pewno tak się nie zakończy nie polecam nikomu tego pieca zabezpieczenia zawiodły

Szanowny Panie Piotrze, czytam to co Pan pisze z ogromnym zażenowaniem...
Ja pisze do Was i dzwonie od kilku dni...Proszę spojrzeć przez okno, czy w Giżycku jest już wiosna? Bo u mnie w sąsiednim powiecie olsztyńskim trzyma tęgi mróz a mój kocioł, duma Waszej firmy - Pellets Fuzzy Logic 40kw (zamontowany w lutym 2009), mimo wielu starań, nie działa od Nowego Roku. W związku z tym jest zimno, brak ciepłej wody etc. Zmuszony tą sytuacją przewiozłem swoją rodzinę w tym 2 letnią córkę w bezpieczne miejsce. Z taką ignorancją i arogancją jeszcze nigdy się nie spotkałem. Nie mieści mi sie wprost w głowie, że w 2 dekadzie XXIwieku, w EU, włściciel firmy, którą sygnuje w dodatku własnym nazwiskiem może jeszcze funkcjonować na rynku! W dodatku dostaje pieniądze z funduszy EU i budżetu państwa - ergo - z moich podatków!!! Na działalność szkodliwą społecznie, w końcu jego działanie, a raczej zaniechanie, godzi w moje warunki bytowe i jak sądzę nie jestem w tym osamotniony. Paradne! Nie mam ambicji aby stać się koryfeuszem wśród rozczarowanych, rozgoryczonych, być może bezradnych czy wręcz oszukanych przez Kostrzewę. Cóż, jako wciąż młody człowiek, chcący działać proeko, uwiedzony estetyczną stroną www, naiwnie wierzący we wspieranie loklanego biznesu, popełniłem ten błąd i wydałem kilkanaście tysięcy na kocioł Kostrzewy - błąd niewybaczalny.

Witam wszystkich zawiedziony Kostrzewą i tych, którzy stoją przed wyborem kotła.

Dzięki Bogu mam tylko zwykłego śmieciucha Warmet Ceramik i garść problemów z serwisem tj. z jego kompletną ignorancją. Trudno wyobrazić sobie co by to było gdyby zamiast Warmetu stał w piwnicy jakis tam Fuzzy Non logic!!!!
Serwis Kostrzewy mówiąc ogólnie funkcjonuje fatalnie. Najpierw nie mogłem się doprosić o wymagane urochomienie kotła - serwisanci z listy umieszczonej na stronie, jeśli nie kupiło się u nich kotła generalnie mają takie uruchomienie w nosie. Trzeba dzwonić do fabryki (dodzwonienie się do nich nie rzadko zajmuje dużo czasu) a potem umówienie się z serwisantem, który niczym satelita wyrusza w Polskę i ..." w Pane regionie będzie za tydzień".
Potem spotkała mie rzecz drobna acz skutecznie eliminujące prawidłowe grzanie kotła - usterka dmuchawy. I co? Zgłoszenie wysłane ze strony Kostrzewy, potwierdzenie przyjęcia i ........ i nic. Serwis ma to za nic. Po kilku dniach nie wytrzymałem, zadzwoniłem. Odpowiedziano mi, że mają 14 dni na reakcję (szkoda, że tego nie piszą w ogólnych warunkach gwarancji) a to, że za oknem - 20 C to ich mało wzrusza. Czekałem cierpliwie do 14 dnia. Zero, kompletne zero reakacji ze strony Kostrzewy. Znowu telefony, oczekiwania i nic. W końcu wysłałem maila i łaskawie mi odpowiedziano, że dmuchaw obecnie nie mają na stanie i czekają na dostawę ( w domyśle " radź se Pan jakoś") i dopiero potem poinformują mnie kiedy łaskawie przyjedzie serwisant. Żenada. Obsługa klienta i budowanie relacji z klientami w tej firmie nie istnieje.
Co do kotła - jak wyczytałem na innych forach Ceramik wali dymem przy zmniejszonym odpływie spalin do komina - potwierdzam. Strasznie kurzy, dmuchawa wywala popiół wszelkimi mozliwymi szczelinami. Boczne wyczystki zapiekają się i z trudem można je otworzyć. Piec, szczególnie góra jest słobo wyizolowana. Sterownik super nowoczesny ale co z tego - im więcej automatyki tym gorzej - przykład: nie można wyłączyć dmuchawy jedynie zminiejszyć obroty do 1 a urządzenie i tak cały czas pobiera prąd. Nie można wyłączyć wygaszania pieca - dopala resztki paliwa - świetnie tylko cały popiół pozostający w komorze przylepia się do resztek nagrzanej komory - po otwarciu komora wyglada jak oszroniona. Piec powinien mieć dostosowanie (na wypadek właśnie awarii wentylatora) do fizycznego ciągu - niestety nie ma i trzeba otwierać drzwiczki i godzinami pilnowac czy aby się nie zagotowało w momencie kiedy ma się zepsuty wentylator jak jest to w moim przypadku. Lista jest dłuższa - szkoda czasu.

Podsumowując - NIE POLECAM FIRMY KOSTRZEWA - amatorzy z polewą lukrową dla lepszego wyglądu (i to niestety kusi naiwnych klientów). SERWIS fatalny - kompletna ignorancja. Kotły przeciętne.

Szukasz kotła (śmieciucha) - zainteresuj się Cichewiczem oraz Biawar Białystok - wypuścił fajny kociołek we współpracy z NIBE ( kocioł Viking) - wygladą imponująco - już teraz żałuję, że ostatecznie nie zdecydowałem się na jeden z moich pierwszych wyborów.

Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych Kostrzewą i proponuję zrobić im KAMPANIĘ ANTYREKLAMOWĄ w Internecie. Może to ich czegoś nauczy.

Fan Kostrzewy

horror-mam piec pellets fuzzy logic 25kw dom 150m2 i nie moge go ogrzac -pale groszkiem i co dzwonie do kostrzewy to po podaniu parametrów powinien pięknie palić a ja nie moge uzyskać tem 60-65 stopni kotła może ktoś poda mi ustawienia wszystkie -ile podawć groszku na 10s cyklu ,dmuchawy na kominiarzu itp z góry dziekuje

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.