265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

komin wentylacyjny

Witam wszystkich.
Jestem nowy na forum, i chciałbym zadać pytanie, otóż, od dawna noszę się z zamiarem wykonania nowego komina wentylacyjnego i chciałbym to zrobić tanim kosztem.
Planuję wykonać go przy zewnętrznej ścianie budynku (na zewnątrz).
Nie wiem czy to dobry plan ale chciałbym to zrobić z rury stalowej (np. ocynkowanej) zamocowanej do ściany na uchwytach .
Rurę na około ocieplę warstwą powiedzmy 10 do 15 cm styropianu. Na to siatka oraz klej .
Ewentualnie dla pewności jakaś konstrukcja nośna do styropianu z profili aluminiowych.
Nie chodzi mi o to czy da radę to wykonać bo wiem że to łatwe.
Chodzi mi o to czy będzie spełniało swoją funkcję.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

oto schemat tego co chciałem zrobić

Zdjęcia

Bez tytułu.jpg

Będzie spełniać swoją funkcję, o ile przewidzisz do tego pomiszczenia na dole napływ powietrza, z wentylacji ogólnej, lub przez nieszczelności okienne, lub w inny sposób. Jeśli to pomieszczenie bedzie hermetyczne, to kanal nic nie da.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.