273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Kod błędu rekuperatora vents

Witam posiadam centrale wentylacyjna z odzyskiem ciepła vents but 350 PE EC wszystko podłączone włączam działa ok 10 min i wyskakuje błąd kod TD5 i wyłącza centrale Nie mogę w instrukcji znaleźć tego kodu Może ktoś wie co on oznacza Dodam że centrala dopiero wczoraj uruchomiona

ZAMROŻENIE WYMIENNIKA ?
NIE WIEM - ZGADUJĘ

TD5 Temperatura w kanale nawiewnym wynosi poniżej +5 stopni
Z tego co widze masz nagrzewnice elektryczna - sprawdz czy dziala

Niska temp w kanale nawiewnym

Rozwijając temat, proszę o pomoc w rozpoznaniu błędu FE1.

Witam, może się komuś przydadzą informacje:
miałem okazję serwisować kilka reku Vents, a i sam używam. Jeżeli chodzi o błąd TE5 to może on wynikać z kilku powodów:
Jeżeli nie mamy nagrzewnicy wstępnej, koniecznie należy ustawić tryb OFF Wentylatora nawiewu (menu inżynieryjne) jako aktywne i koniecznie czas pracy skrócić do 10 min, czas przerwy 9-10 min( przy temp. do -15 st sprawdza się),
-Sprawdzić filtr wywiewny - zatkany nie ogrzewa wymiennika i dochodzi do szronienia i niedogrzania pow. nawiewanego.
Jak już nam zamrozi wymiennik, należy centralę uruchomić, otworzyć klapę rewizyjną, zablokować komorę wentylatora nawiewu np tekturą i pozwolić powietrzu z pomieszczenia odszronić wymiennik (sprawdzone - działa :):):) ),
Poza tym urządzenia proste, niedrogie części i oszczędne (pierwszy bieg to około 40W mocy :) )
Kolejną przyczyną błędu może być też awaria wentylatora wywiewu.

Boski sprzęt - czy tektura jest na wyposażeniu czy trzeba sobie samemu załatwić ?

Witam.
Posiadam rekuperator vents 600 pe ec z nagrzewnicą i sterownikiem a11.
Na jaką kwotę miesięcznie pobierze prądu nagrzewnica przy minusowych temperaturach na najniższej wydajności?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.