273
278
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł z podajnikiem KMT z Andrychowa

Podajnik tego kotła jest niedopracowany
niema wyczystki odpowiedniej przez co pył gromadzi się pod szufladą i blokuje szufladę. konstrukcja podajnika jest uproszczona tak że są problemy z precyzyjną pracą.
no ale coś kosztem ceny.jak będzie dopracowany to i napewno droższy.% za wygląd bo wizualnie jest ładny.

dlatego taki tani bo nikt ich nie chce.
pewnie z blachy odpadowej lub najgorszej.
Jak by był z porządnej wykonany to napewno nie byłby taki tani. No i nie ma badań ekologicznych bo pewnie nieklasyfikuje się w tabeli i niedopuścili go .

jestem posiadaczem tego kotla. jest on rewelacyjny. nic nie dymi wsszystko ok. sterownik tez bardzo dobrze pracuje
*P*O*L*E*C*A*M*

Panie Mariuszu.
niewiem jakim miałem pan pali ale u mnie to całą sadzę na dach mi odkłada i mam cały czarny .Nie mówiąc już o podwórku. Co do kotła to czy nie ma pan problemów z blokowaniem się podajnika i spadaniem tego cięgna co popycha szufladę.U mnie co 2 dni spada ponieważ jest tam pełno miału co blokuje. Niech mi pan napisze jakie ma pan ustawienia na sterowniku bo ja już przerabiałam wszystkie i spala mi bardzo dużo opału .obecnie zasobnik na 2 dni.
Niech mi pan poda telefon lub adres mailowy to zadzwonię.
Sąsiad ma Stalmarka i niema takich problemów.Ja złakomiłam się na cenę i teraz żałuję.

Miałem okazje montowac ten kocioł w Krakowie.
nic poza ładnym wymalowaniem ten kocioł nieposiada.
Potem kilka razy musiałem tam jeździc bo to problemy z podajnikiem ,to z strownikiem ,i tak w kółko.
Osobiśce niezainstalowałbym tego kotła u siebie.
Jedyna zaleta to cena ale już wiem czemu.
Dziadostwo zawsze jest tańsze.

Co do kotłów to są ładne ( z wyglądu)
co do reszty to mój mąż się troszkę zna i stwierdził że akurat tego kotła nie kupimy bo osobiście oglądał go.
a według mnie co to za producent co podaje tylko tel komórkowy. Niema siedziby firmy. Niema telefonu stacjonarnego.Niema żadnych badań , atestów , certyfikatów. A firma jest taka że jest zainteresowanie tymi kotłami to robi coś po to by zarobic.A jak co to wyłączy komórkę i zwinie działalnośc.Więc na gwarancje to raczej na ten kocioł bym nieliczyła.Firma spaw- met czy cos takiego. Ale każdy kupuje na własną odpowiedzialnośc i powinien się z tym liczyc.
Pozdrawiam
Ania z Andrychowa

Mam ten kocioł od maja tego roku, oczywiście ma kilka wad np. mała wyczystka pod podajnikiem (sąsiad kupił miesiąc temu i ta wyczystka jest już poprawiona , jest duża) ale pomimo tego ja jestem zadowolony paląc eko groszkiem marnej jakości (400 zł tona) zasobnik starcza na 6 do 7 dni dom 160m2 ocieplony w domu 23 stopnie instalacja starego typu piec pracuje z regulatorem pokojowym czyszczę go co miesiąc albo w trakcie pracy na "szybciora" za tą cenę ja jestem naprawdę zadowolony a przypuszczam, że każdy kocioł ma jakieś wady jeśli ktoś chce palić piachem a nie opałem

badziewie badziewie i jeszcze raz badziewie, nie polecam tego kotla. poza wygladem nic wiecej nie ma

Otóż drogi kolego - słowo " podróby " piszemy przez "ó".
Jak taki z Ciebie instalator jak ortograf to nie powinieneś zabierać głosu.

Według mnie coś tu jest nie tak w tym kotle .
skoro KMT 25KW waży 340 kg i zrobiony jest z 8mm blachy
a Maksimus 25 KW 402 kg i ma 6mm blachę to ktoś tu albo oszukuje albo się pomylił. Żeby kocioł zrobiony z grubszej 8mm (palenisko) blachy ważył mniej niż ten z 6mm.
Podobny kocioł KMG-1 waży 390 KG

Proszę podaj mi na moja skrzynkę (sepi@poczta.onet.pl)pełne namiary na producenta tego kotła (pełna nazwa i adres) i wskazówkę jak tam dojechać.Dzięki

Proszę podaj mi na moja skrzynkę (sepi@poczta.onet.pl)pełne namiary na producenta tego kotła (pełna nazwa i adres) i wskazówkę jak tam dojechać.Dzięki

Dobre pytanie.. otóż na ulotce reklamowej jest tylko nr. tel. komórkowego i...nic więcej...
Od czerwca umawiam się z tym gostkiem na dostawę takiego pieca, ciągle obiecuje (a raczej obiecywał), że dostarczy to w tym, to w przyszłym tygodniu i tak do niedawna... Od 2 tygodni nie odbiera telefonu... zostałem na lodzie...
Może to i dobrze, bo gdyby kocioł miał być taki, jak ten hohsztapler........

Do Darka bzdóry faceyt opisujesz pale kotłem 4 sezon kocioł jest zajebisty pracuje bez awarii mam dom 129m spalam 3tony węgla na sezon grzewczy od paż - do maja ,jedyna wada kotła czyszczenie co miesiąc osadnika miału pod podajnikiem

Więc:
-Kocioł nie należy do oszczędnych
-gwarancja tylko na papierze do mnie jadą od marca i jeszcze nie dojechali
-kocioł rozpadł się po sezonie palenisko wpadło do środka a boki paleniska poprzepalały sie
-podajnik porażka skrzypi i piszczy
-jedna zaleta to to że podczas normalnej pracy można palić jednocześnie śmieci

Do Darka bzdóry faceyt opisujesz pale kotłem 4 sezon kocioł jest zajebisty pracuje bez awarii mam dom 129m spalam 3tony węgla na sezon grzewczy od paż - do maja ,jedyna wada kotła czyszczenie co miesiąc osadnika miału pod podajnikiem
Jak ty to robisz bo u mnie ten kocioł spala przy tych temp co teraz 30 kg na dobę paląc ekogroszkiem po 660 za tonę ja nie polecę go już nikomu porażka i tyle a w razie problemu zapomnij o gwarancji

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.