273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Kocioł KTM Tilgner

Witam mam kocioł Tilgner KTM 25 ze sterownikiem tango>PalQitio trzecia zimie najwięcej spalił w ubiegłą zimę 3,5 Tony groszku (zwykły groszek). dom 170 m ogrzewanie podłogowe i grzejniki płytowe zasobnik cieplej wody 250 litrow.
Kocioł sprawuje sie dobrze dwa razy zaciął się podajnik się paliwo (za duże grudy węgla).Mógłby być mniejszy bez problemu poradził by sobie 20 kw. Piec dobry godny polecenia

Witam,lekarstwem dla kotłów KTM jest internetowy sterownik bruli.pl dla kotłów ślimakowych oraz tłokowych.
Info pod nr 721274788

Proszę o pomoc, od jakiegoś czasu bardzo zgrzyta szuflade podajnika jak to usunąć oraz czasami nie załącza się dmuchawa tylko buczy a nie dmucha ja kwyłącze piec z sieci na kilka chwil to pomaga, czy to może być wynikiem zapylenia? Na sterowniku nie wyświetla się że to jakaś awaria. Proszę o pomoc i radę. Poza tym to piec działa 2 lata niemal bez przerwy.

[quote: gocha]Proszę o pomoc, od jakiegoś czasu bardzo zgrzyta szuflade podajnika jak to usunąć oraz czasami nie załącza się dmuchawa tylko buczy a nie dmucha ja kwyłącze piec z sieci na kilka chwil to pomaga, czy to może być wynikiem zapylenia? Na sterowniku nie wyświetla się że to jakaś awaria. Proszę o pomoc i radę. Poza tym to piec działa 2 lata niemal bez przerwy.[/quote]
Musisz odkręcić i wyczyścić ten górny grzebień nad szufladą.
Jak buczy wentylator to może być uszkodzony kondensator od silnika.

Witam, posiadam piec KTM z Pleszewa, chciałem go teraz odpalić, ale pojawił się problem. Po włączenie sterownika od razu zaczyna podawać węgiel,przy czym podajnik (tłokowy), jak mi się wydaje, robi dwa "obroty", po czym wszystko się wyłącza a na sterowniku pojawia się komunikat "alarm podajnika".
Czy ktoś z Państwa jest mi w stanie pomóc?
rkowalski@interia.pl

mam KTM25 tłokowy pale miałem 25kj budynek nowy powierzchnia grzewcza 180m mam takie ustawienia czas pauzy podajnika 290 czas pracy dmuchawy w podrzymaniu 35 krotność podawania paliwa w podrzymaniu 3 czas oczekiwania w podrzymaniu 2 czas pracy wyciągu kominowego 10 obroty dmuchawy w stanie praca 33 bieg dmuchawy w podrzymaniu 28 mam pytanie czy to są dobre ustawienia.

Posiadam Piec KTM Tilgnera 20Kw nie za bardzo wiem jak ustawić sterownik. W palenisku pali sie ok ale paliwo przesuwa sie w strone drzwiczek do zadanej tem. dochodzi bez problemu ale bardzo szybko ja traci w podtrzymaniu. (budynek 130 m2) . (mile widziane ustawienia i sugestie) Jeśli Wiesz cos na ten temat proszę o podpowiedz na Piotr.Kus@pgedystrybucja.pl.

Kolego podpowiesz mi jak masz ustawiony piec na lato? Dodam ze pale mialem.

jak ustawić piec tilgner 45 kw,sterownik tango,tłokowy,pow grzewcza 360m2

Chcę palić miałem,błagam o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

koledzy pierwsze ustawienie na sterowniku typu tango PAU to jest tryb sekundowy działa tylko do momentu zadanej temperatury na piecu

Witam! użytkuję KTM 25. Po okresie 4 lat kocioł się przepalił i zaczęła ciec woda. Sposób użytkowania prawidłowy. Gwarancja tylko 3 lata. Fachowiec który mi go spawał, a robi sam piece stwierdził że jest użyta słabej jakości blacha.

Witam też mam piec tego samego rodzaju ze sterownikiem tango+ ale nie podoba mi się spalanie, także pale groszkiem od trzech lat, Piec spala ponad 50 kg na dobę. Dom ocieplony styropianem 10cm, kocioł na wode 140l, Jakie spalanie jest u Ciebie, możesz podać swoje ustawienia. Dom ma trzy lata

Mam ten kocioł szósty sezon. Podstawa to dobrze ustawiony programator. Nie opłaca się palić miałem, bo wyjdzie go więcej i drożej. Dzięki tłokowi można kupić ekogroszek o grubszej ziarnistości. W sezonie 2014-2015 650 zł tona. Dom 180 m grzewczych dobrze docieplony 2,7 tony na rok.

Witam mam to samo z buczeniem wentylatora, wymieniłem na nowy i to samo, raz na dobę nie załącza się wentylator, jak kilka razy włączę i wyłącze ręcznie to zadziała?

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.