273
278
276
226
Strefa ekspertów HVACR

klimatyzator- chłodzenie w pomieszczeniu do 10 st. C

do Pań/Panów as i aaaaaa
Pawulon prosi o poradę lub o pomoc w temacie schłodzenia jakiejś kubatury.Nie dość że nie macie nic do zaproponowania to sami sobie "puszczacie bąka" głupimi insynuacjami.Temat
fachowości pomijam.Ja swoje rozwiązanie podtrzymuje.
Czy Instytut Badawczy Kliniki Onkologii wyposażony w komory chłodnicze właśnie do tych środków jest dla Pań/Panów za mało wiarygodny,czy Wojewódzka Stacja Sanitarno Epidemiologiczna i mniejsze wersje komory chłodniczej(szafy chłodnicze Bolarus gdzie leżą sobie grzecznie szczepionki też mało?To ja pasuje.
Priorytetem jest utrzymanie zalecanej temperatury, a nie poziom wilgotności przy hermetycznych opakowaniach leków.

Na te warunki musi byc jużtypowa instalacja chłodnica najlepiej z R407C

Ja również podrzymuję swoje racje :
szczepionki od -60 do -90 C, leki opakowane hermetycznie +16 i RH40%.
I niestety, takich paremetrów nie uzyska się czymś do chłodzenia wina lub przelutowywaniem czujników, należy trochę więcjej czaasu poświęcić na taką nawet niewielką, "typową" instalację.
Jeśli Pawulon prosi o poradę, to zapewne, otrzymał z nadzoru farmaceutycznego wytyczne, jakie parametry temperatury oraz wigotności, musi utrzymać w swoim niewielkim magazynie leków.
Także bez bąków proszę .

Do Agi: A dlaczego najlepiej na R407C? DLaczego nie np. na R404A lub R134a?

Królu na niebie.Pawulon chce tylko zbić temp.do 10st.C,widocznie już wie co mu jest potrzebne,a nie cholerne
-60do-90st.C.(sorry)no chyba że nie wie.I tak .....POZDRAWIAM

134 moze być ale 404 to już tutaj nie .to wynika z własnosci czynników.

Dla schłodzenia komory do 10 st.C odparowanie powinno być około 0 st.C, więc nie rozumiem dlaczego 404A nie wchodzi w grę...(z jakich własności to wynika?). Proszę się nie dziwić, że pytam ale jeżeli już się ten subwątek rozwinął...

do P.AGI
Oj plotła Pani bajki z tym gazem w piątek,plecie Pani też w sobotę.A może to mała prowokacja? jak tak to OK gratuluje.

wilgotność jest bardzo ważną sprawa musi być poniżej 60% wymóg nadzoru farmaceutycznego.
oni to sprawdzaja pozatym wilgotność mósi być stale monitorowana

To mamy problem z wigotnością wzgl. Bo trudno ją utrzymać poniżej 50-60 %. Jeśli jeszcze dorzucamy powietrze świeże do wentylacji, to prawie dramat z wilgotnością (przy chłodzeniu pomieszczenia zwykłym splitem)

Sorry ze sie wtracam -90 st. w budynku ???? a na zewnatrzw sloncu + 40 stopni? .Reewelka ! Chyba ze 2 metry styropianu trzeba ? Do takich temperatur sa lodowki pelno ich w szpitalach . Tyle ze one sa chyba na CO2

Oj młodzieży można ustawić klimę nawet na 5 stopi.
Tak robiłem w latach 2000 rok. Było coś takiego jak akcja apteki .Parę groszy się przytuliło.
Ale wy to małe monterki .
Bez pojęcia o klimie.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.