273
274
226
276
Strefa ekspertów HVACR

Szronienie zaworów w klimie

Montowałem splita LG na R410A i zaskoczyło mnie coś takiego, mianowicie klimatyzator pracował od rana i zaszronił całe zawory (temp zewn ok 17 st. celcjusza w pomieszczeniu 25)i nie chłodzł po wyłączeniu i odszronieniu i ponownym włączeniu pracował bez problemu (temp. zewn ok 24 stopnie wewn. 25) cisnienie podczas pracy 7,5 bara przy postoju 14 barów. Dlaczego oszroniło zawory?

problem tkwi w zbyt malej ilosci gazu w instalacji - musisz sprawdzic czy czujniki sa na niskim cisnieniu - cisnieniowy czy reaguje na temperature na linii niskiego cisnienia czy na gaz ciekly w kompresorze - tu uwaga moze to zaszkodzic -
upraszczajac - dodaj gazu- np clima o 3500 frgh zawiera 1800 g do 5 ml rur kazdy metr to ok 160 gr wiecej gazu

Mialem podobny problem z LG lecz na R22, zamarzala nawet cala jednostka wewnetrzna i tez nie chlodzilo, ale sie z tym uporalem. I nie byl to problem zbyt malej ilosci freonu. po dodaniu gazu sprezarka zalewana byla cieklym czynnikiem a odparowanie -10. Kontaktowalem sie z serwisem LG lecz ten nic nie pomógl, stwierdzil na odleglosc ze jest zawilgocony uklad. uklad byl osuszany i napelniany kilkukrotnie i nic to nie zmienilo. Problem z tym klimatyzatorem byl ponoc od samego zamontowania lecz ja go nie montowalem.
Roziązaniem problemu bylo zwiększenie odparowania poprzez Skrócenie kapilar. W tej chwili klimatyzator pracuje poprawnie ma odparowanie okolo -3 i wszystko jest ok.
pozdrawiam.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.