273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

Klimatyzacja hotelu przy pomocy wentylokonwektorów 4 rurowych

Klimatyzacja hotelu przy pomocy wentylokonwektorów 4 rurowych - tak brzmi temat mojego projektu. Czy ktoś robił już coś podobnego i mógłby mi jakoś pomóc? Może ktoś robił już podobny temat i ma jakieś cenne wskazówki?
dziedzic3@o3.pl

Czy ktoś robił :)
Nie powinieneś takich pytań zadawać. Z drugiej strony co to za problem zaprojektować taką instalację?
Projektujesz orurowanie, równoważysz hydraulicznie, dobierasz fancoile i po robocie - czy to jakiś problem dla Ciebie ?

no jeszcze sprawdenie zasięgów nawiewu powietrza, prędkości w strefie przebywania ludzi dla grzania -powodzenia jeśli się uda, oraz dla chłodzenia, poziomu dopuszczalnego hałasu, pionowego gradientu temperatur, - to wszystko zgodnie z wymogami normy wentylacyjnej PN EN ISO 7730

PN-EN ISO 7730:2006 (U) Ergonomia środowiska termicznego - Analityczne wyznaczanie i interpretacja komfortu termicznego z zastosowaniem obliczania wskaźników PMV i PPD oraz kryteriów lokalnego komfortu termicznego.
Norma wentylacyjna?

PN-EN ISO 7730:2006 (U) Ergonomia środowiska termicznego - Analityczne wyznaczanie i interpretacja komfortu termicznego z zastosowaniem obliczania wskaźników PMV i PPD oraz kryteriów lokalnego komfortu termicznego.
Norma wentylacyjna?
tak, tak mój drogi Tomie II,
to tam jest dokładnie napisane parametry wentylacyjne powietrza w pomieszczeniu -temperatura w pomieszczeniu latem, zimą, prędkość powietrza latem, zimą, pionowy gradient temperatury, promieniowanie asymetryczne temperatury od zimnej powierzchni oraz dodatkowo PMV i PPD
Tom
ps. ja liczę projekty zgodnie z tą normą od 7 lat
pozdrawiam

A jak jest tylko ogrzewanie to juz ta norma jest "be".
Nie jest to norma wentylacyjna jak to nazwales ale norma okreslajaca parametry mikroklimatu w pomieszczeniach zamknietych.
Dobrze, ze ja bierzesz pod uwage w procesie projektowania, i w cale tego nie neguje ale on ma szersze zastosowanie.
Pierwsze wydanie bylo chyba w 1995 wiec nie jest to jakas wielka nowosc, przynajmniej dla mnie.
Pozdr.

wow
tak sie komplikuje proste rzeczy

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.