273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

KLIMAT SOLEC

opowiadać jak w klimacie może czas już wrócić z emigracji tak dobrze tam płacą

Długo nic nie było to i ja dorzucę coś od siebie. Pracowałem tam na przygotowaniu produkcji - stanowisko biurowe przy komputerze.
Wiadomo - trzeba było się wszystkiego nauczyć itp żeby nabrać płynności w wykonywaniu swoich obowiązków. Po jakimś pół roku samodzielnie już robiłem przygotowanie papierów na naprawdę poważne projekty.
Płaca raczej śmieszna w stosunku do odpowiedzialności jaka na Tobie ciąży. A jak "mądre głowy" zleceń nałapią to każą wam przyjść w sobotę bo się pod dupami pali i złamanego grosza za to NIE dostaniecie.
Rozmowa na temat podwyżki to istna parodia westernu bądź jak kto woli czeski film - zostanie wam wypomniana każda sytuacja lub błąd jaki popełniliście i na tym się sprawa kończy. Argumenty w postaci gratisowych sobót lub zostawania po godzinach wywołują szyderczy śmiech przełożonego - przecież to wasz obowiązek żeby dbać o dobro firmy i zadowolenie klientów. Przecież to dzięki tym klientom masz pracę. :) (najbardziej absurdalne odbicie piłeczki jakie słyszałem)
Jak ktoś na prawdę nie może znaleźć pracy i pasuje mu że w życiu tam podwyżki nie dostanie i lubi pracować na nowe auta rodzinki "J" to polecam.
Jak już wiedzieli że odchodzę nawet nie próbowali zatrzymać pracownika - regularne rotacje w składzie aż komuś się po czasie otworzą oczy i odchodzi.
I tak w kółko.

wg mnie wykorzystują pracowników , płacą marnie, nie szanują pracowników

Nie polecam tej firmy jako pracodawcy.
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej warunki finansowe, jak na ten rynek pracy całkiem znośne, po rozmowie dostaje się skierowanie na badania medycyny pracy w Bydgoszczy. Koszt tych badań to 231 zł. i pokrywa je osoba starająca się o pracę (mają być zwrócone podczas pierwszej wypłaty). Następnym etapem po zrobionych badaniach, jest szkolenie BHP, przed którymi dostaje się do podpisania umowę o pracę, niestety na tejże umowie stawka godzinowa już nie jest taka sama, jaką proponowano podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Jeżeli kogoś nie stać na wyrzucenie w błoto 231 zł to przyjmie nowe warunki płacowe, na tym polega cwana zagrywka tej firmy.

Jednym słowem proponuję podczas rozmowy kwalifikacyjnej brać wszystko na piśmie, nie będzie później zdziwienia, że wyrzuciło się pieniądze w błoto i straciło tylko swój czas. A mając taką podkładkę i idąc z takim pismem do odpowiedniego urzędu można wywalczyć zwrot kosztów badań.
Ja niestety zawierzyłem na słowo, dlatego postanowiłem napisać ku przestrodze innych.

Pracowałem tam 3 lata i absolutnie nie polecam, chyba ze ktoś lubi ... za marne pieniądze i lubi byc poganiany jak niewolnik.

Jaka umowa - etat czy stawka godzinowa.
Jak rozliczane są nadgodziny, soboty?
Ile za godzinę netto ?

podobno hinczycy maja przyjsc do klimatu,i dwoch meksykanow,jeden z Bangladeszu,i czterech z Kambodzy-podobno zarobki ich przyciagaja,tak dobrze placa

I jak panowie wpłaty na święta

Ha ha a z Ukrainy już też nie chcą dla nich pracować.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.