265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Jeszcze raz wentylacja i okapy w kuchni

Czytalam watek, ktory zalozyla kiedys Helena. Moj blok tez jest oddany w XII 2003. Problem mam podobny acz nie identyczny. W kuchni mam nawiew i wywiew - wentylacja mechaniczna. Powiedzmy ze dwie kratki. Problem w tym ze nawiewy zaprojektowano na scianie gdzie stoi tez kuchenka gazowa, a wywiew po drugiej stronie. Oczywiste jest, ze kazdy chce miec nowoczesna kuchnie i montuje okap. Sama zamierzam go zainstalowac. Ale w blogiej nieswiadomosci wszyscy pomontowali te okapy to nawiewu. Gdy nikt nie gotuje, dmucha zimne powietrze, gdy ktos pitrasi ja wacham jego i zapachy i CO przy okazji.
Czy takie rozwiazanie w bloku w ogole ma sens ? Co mozna z tym fantem zrobic ? Nie interesuje mnie instalacja pochlaniacza, bo mam kuchnie otwarta na salon i nie chce miec zapachow. Poza tym mam swiadomosc tego, ze nikt nie pozbedzie sie okapu. No i to zimno.
Z gory dzieki za pomoc.

Sensu nie ma. Ale jest gama inż. którzy się do tego nie przyznają. A ponieważ oni tworzą prawo nie masz szans w w walce z nimi.

patrz post "Nowe wcielenie" - Opinie, ...

ale co tamta dyskusja ma wspolnego z moim problemem ??
ja nie mam ochoty z nikim walczyc, ja po prostu chce zamontowac okap i miec problem z zimna kuchnia z glowy.

robią to firmy specjalistyczne.
trzeba zapłacić i będzie tak jak pani sobie wymyśli
widzę , że pani ma gadane , ale nic pani się nie zna

Dokładnie tak jak Heniek!

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.