265
269
226
Strefa ekspertów HVACR

Ja pozbyć się glonów z obiegu wody chłodniczej chłodniczej?

W wodnej instalacji chłodniczej pojawiły mi się niesamowite ilości glonów. Glony były zawsze, ale w tej chwili zaczęły stanowić poważny problem. Muszę zastosować jakiś chemiczny środek. W związku z tym mam pytanie. Czy ktoś stosował jakieś preparaty i wie jaki miały wpływ na instalację chłodniczą? Czy zadziałały?
Za porady będę bardzo wdzięczny.

Witam, my w układach wodnych zimnych i ciepłych od kilku lat stosujemy preparaty f-my WWT z dobrym skutkiem. Niszczymy zarówno życie biologiczne oraz jednocześnie zabezpieczamy przed korozją instalację. Skutek: od kilku lat nie mamy problemów z wymiennikami i układami dystrybucji.

Proponuję zastosowac środek do uzdatniania wody w basenach(alfuba-nazwa handlowa)służący właśnie do tego celu.

W wodzie chłodniczej glony będą pojawiać zawsze; różnica w ich ilosci i częstotliwości wystepowania zależeć będzie od pory roku, obciążenia biologicznego układu itp. Jedynym sposobem ich stabilizacji jest zastosowanie odpowiedniego biocydu. Przy odpowiednim jego doborze mamy pewność, że w układzie chłodniczym nie będzie glonów, grzybów, bakterii, śluzu a także wirusów i innych efektów rozwoju życia biologicznego. Należy również pamietać, iż na wiele dostępnych na rynku preparatów biobójczych, istniejące w wodzie życie biologiczne się uodparnia! Doskonałym rozwiązaniem tych problemów, związanych z życiem biologicznym, jest zastosowanie biocydów typoszeregu WATERDOS: BCH 08, gdzie dawka dozowana to 1 - 10g/m3 lub CIT 48 w dawce ok. 75g/m3 - 1 do 3 razy tygodniowo i to w zależnosci od pory roku. POLECAMY!

a gdzie je można kupić????

Firma BWT (Best Water Technlogy), Warszawa , trasa Poznańska, numeru nie pamietam

Serdecznie dziękuję za podpowiedzi. Telefon do wwt:032 229 06 21

A jeśli WWT to tylko p. Leszek Ponicki

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.