273
274
276
226
Strefa ekspertów HVACR

POjemnosć bofora w instalacji chłodniczej

Panowie, czy może ktoś podpowiedzieć jak wyliczyc niezbędą pojemnośc bufora w instalacji chłodniczej przy założeniu zę mamy agregat z 2 szt sprezarek śrubowych . o mocy 923 KW, 2 obiegi oczyiście. w instacji mamy np. 700 l wodyj. Dla sprezarek scroll wiem jak policzyć ale dla śruby? TO chyba sie inaczej jakoś liczy. TYlko nie mówcie mi, że sie przyjmuje np. 5-7 l na jeden KW bo to wiem , chodzi mi o wyliczenie tego.

pozdrawiam,

przepraszam , za literówki w treśći mojego pytania a tekże w w temacie ale wypadają mi klawisze w laptopie:) choć jest nowy :(

pozdrawiam,

a jaką ma Pan instalacje tz. jaka jest moc chłodnicza instalacji, bo od tego zależy czy potrzeba jest akumulacji wyprodukowanego chłódu

ale przecież zasada jest zawsze taka sama dla wszystkich sprężarek. Całkowity zład (instalacja + bufor) musi być na tyle duża żeby sprężarki po włączeniu się pracowały przez minimalny czas pracy określany przez producenta, a następnie nie było potrzeby ich załączania przez minimalny czas postoju. Ważna jest także maksymalna ilość załączeń w ciągu godziny. Oczywistym jest też, że im mniejsza ilość uruchomień tym ekonomiczniejsza praca systemu. Rzeczywiście dla dużych instalacji wychodzi to ok 7 kg na 1kW mocy chłodniczej chillera.
Pozdrawiam

zgadzam się z Panem o pseudonimie jaca, w mojej wypowiedzi chodziło o to że zład może być na tyle duży że czasami nie trzeba stosować bufora ( ale wszystko oczywiście trzeba policzyć)
pozdrawiam

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.