265
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Dymienie z podajnika - kocioł EKO GT-KWP 17 Galmet

Czy miał ktoś z was podobny problem? Tzn. Przekrój komina fi 130, producent podał, że kocioł może nawet pracować na fi 120, tyle, że częściej trzeba wzywać kominiarza. Wysokość komina ok. 7 m. Ciąg sprawdzany na wyczystce - 20 cm poniżej przyłącza kotła wynosi 2,8 m/s. Kocioł raz pracuje dobrze, a raz przez zasobnik na groszek wydostaje się dym. Teraz dym wydostaje się cały czas. Jeżeli jest w stanie ktoś mi pomóc proszę o odpowiedź. Pozdrawaim

Nie wiem kolego kiedy ci się dymi. U mnie nie mogę otwierać pojemnika na węgiel kiedy pracuje dmuchawa. Jak otworzę na dłużej podczas pracy dmuchawy też pokazuje mi się dym.

Jaki masz komin i długość komina? Teraz to się dymił cały czas. Przed chwila opróżniłem cały podajnik, ślimak. Rozpaliłem w ślimaku pod podajnikiem papier, karton, komin "ciągnie" niesamowicie. Włączyłem wentylator, "ciągnie" tak samo. Nic nie uchodzi przez zasobnik. Mimo to podczas pracy z pełnym zasobnikiem, gdzie opór dla przepływu powietrza jest większy dymi się przez zasobnik. Wątpię, aby to była sprawa komina, gdzie cug na długości komina co najmniej długości 9 m, nie 7 jak pisałem poprzednio jest duży. Producent informował mnie przez tel, że mógł bym nawet mieć fi 120 komina, gdyż wentylator wymusi cug mechanicznie. Mimo to dymi się przez zasobnik...

Mój komin ma 5 metrów wysokości średnica 200mm

I dymi Ci przy takim kominie? Jakim palisz paliwem, tzn. jakie jest jego pochodzenie?

Tak jak pisałem, pokazuje mi się dymek tylko wtedy jak na dłużej otworzę zasobnik na węgiel a dmuchawa pracuje. Palę czeskim ekogroszkiem. Mam też inny piec KWM-SGR z pleszewa.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.