273
274
226
269
Strefa ekspertów HVACR

Czy tak wykonana wentylacja jest prawidłowa?

Witam,

Mam problem z wykonaniem wentylacji, nie wiem czy prawidłowo zrobiłem to. Proszę o radę jeśli ktoś z Państwa ma odp. widzę lub doświadczanie.

Posiadam małą dodatkową łazienkę 1,5m x 1,5m z kibelkiem i umywalką. Potrzebuje wykonać dla niej wentylacje (grawitacyjną?). Zrobiłem w następujący sposób:

Rura plastikowa o średnicy 10cm na długości 2m z kolankiem 20 cm i wyjściem na zewnątrz budynku zaraz za kolankiem.

Czy w takiej POZIOMEJ wentylacji będzie zbierać mi się woda i w konsekwencji skraplać w mieszkaniu?

Zdjęcia

1.jpg

Załączniki

1. Wentylacja grawitacyjna działa wyciągając powietrze z dołu do góry, nie odwrotnie jak tutaj. Coś takiego pewnie w ogóle nie zadziała jak należy. Podłącz od strony łazienki, mały wentylatorek ścienny, włączany np ze światłem i masz problem z głowy.
2. Na zewnątrz w tej ścianie nie masz żadnych okien? Generalnie nie można zapachów uciążliwych (a wywiew z łazienki taki będzie) wyrzucać na ścianę, tylko ponad dach. A jeśli są od tego odstępstwa to należy zachować odległości od okien. Przy czym wiadomo jak to jest- w domkach jednorodzinnych są różne samowolki :D Póki sąsiad się nie poskarży będzie ok.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.