273
274
269
226
Strefa ekspertów HVACR

cos nie tak z wentylacja !!!

co jest nie tak z wentylacja grawitacyjna i jaka jest tego przyczyna skoro strasznie nawiewa mi powietrze przez kratki w budynku. Nie wazne ktora to kondygnacja bo i na pierwszej i na przedostatniej tak samo silnie nawiewa. Dzieki za jakies info.!!!

czysby nikt nie potrafil mi pomoc? Czy moze moze moje pytani ejest za malo precyzyjne?

Skoro zaprojektowana jest wentylacja grawitacyjna, wyklucza się montowanie wentylatorów w łazience i okapów w kuchni, a ponieważ nie jest to do wyegzekwowania, występuje zjawisko cofki. Musisz znaleźc miejsce skąd chciałbyś brać świeże powietrze i zrobić tam nadmuch na mieszkanie.

PROSTA ZASADA , ŻEBY WENTYLACJA MOGŁA WYCIĄGNĄĆ POWIETRZE MUSI BYĆ DOPŁYW Z ZEWNĄTRZ JEŻELI TAKIEGO DOPŁYWU NIE MA TO BĘDZIE ŚCIĄGAĆ POWIETRZE Z KANAŁÓW WENTYLACYJNYCH DODATKOWO POWINIEN BĆ DOPŁYW POWIETRZA W KOTŁOWNI

Poczytaj (cierpliwości przy czytaniu) wątek "już wiem" na "Humor"
Gościu pisze obficie i kwieciście, ale sedno chyba tkwi w opływie budynku przez strumień powietrza (wiatr). Wskutek tego na dachu (wiry turbulentne) tworzą się strefy nadciśnienia. Jeżeli taka strefa wypadnie przy wylocie komina lub przewodu wentylacyjnego, to nastąpi wdmuchiwanie powietrza do wnętrza. W takim wypadku może pomóc tylko wentylator wyciągowy (najlepiej) dachowy.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.