273
278
226
280
Strefa ekspertów HVACR

Czy klima może grzać ?

Tylko wymiennik poziomy gruntowy 100% pewności, trochę większa kasa ale ja z pieca zrezygnowałem już nie kupuje miału. W największe mrozy chodzą jedn zewn+ gruntowy.A latem klimakonwektory na glikol z gruntu. Polecam. NIestety ceny firm oferujących takie wykonanie są kosmiczne. Wykonałem to systemem gospodarczym.

do wykonania wymiennika poziomego potrzeba minimum 400 metrów kwadratowych gruntu który pozostanie bezużyteczny.polecam książkę pompy ciepła-Marian Rubik-ośrodek informacji technika instalacyjna w budownictwie.w razie awarji wymiennika gruntowego naprawa jest bardzo kłopotliwa.

czesc:) moim skromnym zdaniem nie ma najmniejszego sensu grzac domu sama klimatyzacja:) klimatyzacja działa dobrze przy roznicy temperatury okolo 10 stopni. klima nie da rady ogrzac ci domu jezeli na dworze spadnie temperatura ponizej 20 stopni:) chyba ze bedzie to tylko jako uzupełnienie do np. centralnego:) pozdrawiam:)
\

da sie grzać klimą, a raczej inverterową pompą ciepła powietrze-powietrze bo chyba o to Ci chodzi. w krajach skandynawskich wszyscy na tym jadą. u nas jeszcze za duże lobby kotlarzy i za biedny naród żeby w to iść. Ale za pare lat jak kowalski zda mature i nauczy sie liczyć i dostanie lepiej płatną robotę to go oświeci że prądem można tanio grzać. a na razie do lasu po drewno !:)
Mitsubishi, Daikin i Panasonic ma takie sprzęty co grzeją do temp. zewnętrznych do -20. Fakt że poniżej tych temp. przydałaby sie jakaś dodatkowa alternatywa ale ile masz takich dni w roku...w ostatniej 5-cio latce chyba zadnego (za wyjątkiem gór i Białegostoku :)

wszyscy zainteresowani tym tematem mogą się zapisać na bezpłatne szkolenie akademialg@lge.pl Warszawa trzy dni w tygodniu do wyboru.

W celu poprawienia jakości naszych usług korzystamy z plików cookies. Zgodę możesz udzielić poprzez zamknięcie tego komunikatu. Jeśli nie wyrażasz zgody na przechowywanie na Twoim urządzeniu końcowym plików cookies konieczne jest dokonanie zmian w ustawieniach Twojej przeglądarki. Więcej informacji na temat plików cookies i ochrony danych osobowych znajdziesz w Polityce prywatności.